Prijedlog HSLS-a da ministri izađu iz nadzornih odbora tvrtaka koje su u pretežitom vlasništvu države poklopio se s događajima u Brodosplitu i zahtjevom za iskazivanje povjerenja ministru Branku Vukeliću, rekao je Kramarić i ocijenio da se tada pokazala neprincipijelnost.
"S našim se stavom principijelno slaže većina političara i stranaka, ali i HDZ koji je, međutim, glasovao protiv jer je time želio zaštititi svog ministra. Zanimljivo je, međutim, da im je u odbacivanju našeg prijedloga pomogao HNS, koji se deklarira kao oporbena stranka, a često je izražavao sklonost ideji o depolitizaciji upravljanja tvrtkama", rekao je Zlatko Kramarić.
Govoreći o najavljenoj predizbornoj koaliciji HSLS-a i HSS-a, istaknuo je da će se ona temeljiti na zajedničkom programu koji se upravo osmišljava. Po Kramarićevu mišljenju, koalicije su dobar način da se spriječi rasipanje glasova, ali iza njih ne treba stajati samo matematička kombinatorika i interesi, nego i bliskost u stajalištima koja se moraju definirati programima.
"HSLS i HSS će tako prvenstveno definirati svoj odnos prema državi znanja i ulaska u Europsku uniju ne kao zemlje konobara, već kao ravnopravnog partnera", zaključio je potpredsjednik HSLS-a Zlatko Kramarić.
Odgovarajući na pitanje novinara o polemici predsjednika Mesića s talijanskim predsjednikom Napolitanom Kramarić je ustvrdio kako je istup hrvatskog predsjednika "možda bio pretvrd", ali se poslije pokazalo da je njegova reakcija bila učinkovita.
"Fojbe su nesumnjivo traumatična i nedovoljno rasvijetljena tema koju treba trezveno proučavati", istaknuo je, ocjenjujući da je "talijanski predsjednik kao antifašist nastupio s neprimjerenom retorikom pa je reakcija predsjednika Mesića bila legitimna". To je poslije pokazalo i stajalište Europske komisije, "koja se priklonila Italiji i očito napravila razliku između velikih i malih", poručio je Kramarić, dodajući kako je dobro da su se smirile tenzije, što je "preduvjet da se i o fojbama razgovara argumentirano".