Adlešić je, na konferenciji za novinare u Saboru, objasnila da je riječ o njezinoj sestrični, koja ne nosi isto prezime kao i predsjednica HSLS-a, ali je kod nje živjela dvije godine, što smatra dokazom da se netko raspitivao o njezinu privatnom životu.
"Nije mi cilj pojačavati paranoju, ali to se dogodilo Milanki Opačić i Vesni Škari Ožbolt, a sada i meni. Mi nismo prijateljice, ne pripadamo istoj skupini, a svima nam se to događa", rekla je Adlešić, koja je slučaj prijavila izravno ministru unutarnjih poslova Ivici Kirinu.
Adlešić nije htjela nagađati tko se o njoj raspituje, a ocijenila je kako je moguće da je riječ o sadašnjim ili bivšim pripadnicima obavještajnih službi, ali i o privatnoj osobi koja ju želi diskreditirati u izbornoj kampanji.
Vijeću za građanski nadzor sigurnosnih službi Adlešić se nije obratila jer misli da "oni ništa ne mogu učiniti", ali traži da se svi ti slučajevi do kraja ispitaju, te da "kampanja krene u korektnom smjeru".
"Žao mi je da u 2007. moramo govoriti o tome sudjeluju li tajne službe u predizbornoj kampanji", dodala je.
Komentirajući njezine tvrdnje, predsjednik saborskog Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost Ivan Jarnjak ocijenio je da je Adlešić slučaj trebala prijaviti Vijeću za građanski nadzor sigurnosnih službi i Odboru.
"Imamo stabilan sustav, službe su apsolutno pod nadzorom Odbora i državnog vrha", istaknuo je Jarnjak, koji drži da iznošenje paušalnih ocjena, pogotovu u predizbornoj kampanji, može naškoditi stabilnosti obavještajnog sustava.
Kazao je da će njegov odbor i Vijeće za građanski nadzor sigurnosnih službi ispitati sve slučajeve koji im budu prijavljeni.
HSLS je na konferenciji za novinare predstavio i novog predsjednika stranačkog Odbora za branitelje i nacionalnu sigurnost Željka Sačića, koji će, po riječima Đurđe Adlešić, biti i vrlo visoko pozicioniran na stranačkoj listi u jednoj od izbornih jedinica na parlamentarnim izborima.