SP nordijsko skijanje: Manninen napokon zlatni

SAPPORO, 23. veljače 2007. (Hina/dpa) - Finac Hannu Manninen, pobjednik Svjetskog kupa za nordijske kombinatorce u poslejdnje tri sezone, napokon je potvrdio svoju klasu i na jednom od velikih natjecanja osvojivši naslov svjetskog prvaka u sprintu (jedan skok i 7.5 kilometara skijaškog trčanja) na SP u japanskom Sapporou.

Manninenu, koji ima 45 pobjeda u Svjetskom kupu, ovo je prva pojedniačna medalja koju je osvojio na svjetskim prvenstvima ili olimpijskim igrama.

Srebrno odličje sa 0.3 sekunde zaostatka osvojio je Norvežanin Magnus Moan, a brončanu sa 29.5 sekundi zaostatka Nijemac Bjoern Kircheisen.