Knjiga nestalih može se dobiti na uvid u uredima Hrvatskog Crvenog križa u RH, svim uredima MOCK-a i uredima nacionalnih društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, te u vladinim uredima, općinama i udrugama obitelji.
Potpredsjednica Kosor istaknula da je knjiga nestalih osoba potvrda vladine točnosti i nepristranosti u rješavanju tog pitanja i značajan dokument koji bi trebao onemogućiti zloporabu pitanja zatočenih i nestalih u dnevnopolitičke svrhe.
Pitanje nestalih i zatočenih osoba jedno je od najbolnijih i zato neće biti odustajanja od njegova rješavanja dok se ne rasvijetli sudbina i posljednje od 1222 osobe koje se danas nalaze na popisu, te kako bi se to učinilo što prije, istaknula je Kosor.
Podsjetila je da se u početku 18 tisuća ljudi nalazilo na popisu nestalih i zatočenih te zahvalila predstavnicima Hrvatskog Crvenog križa koji su dali ogroman doprinos u njihovu pronalaženju, kao i pomoći njihovim obiteljima. Također je navela da je danonoćno otvorena telefonska linija 062/111-111 na koju se primaju dojave o traženim osobama te najavila za ožujak i probna iskapanja u Osječko-baranjskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji.
Regionalni predstavnik Međunarodnog odbora Crvenog križa u Budimpešti Daniel Cavoli izrazio je uvjerenost da će knjiga nastala u suradnji s Hrvatskim Crvenim križem pripomoći razjašnjavanju sudbine nestalih osoba, jer njihove obitelji imaju pravo znati što je s njihovim najmilijima. Dodao je da je Republika Hrvatska na samom početku uvela neophodne mehanizme kako bi se mogli rješavati pojedinačni slučajevi zatočenih nestalih.
MOCK podržava svako rješenje koje vodi rasvjetljavanju sudbine nestalih te je zahvalio na spremnosti Uprave za zatočene i nestale pri Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.
Cavoli je najavio da će Međunarodni odbor Crvenog križa u ovoj godini predati Hrvatskom Crvenom križu podatke i odgovornost za vođenje dosjea nestalih osoba te nastaviti suradnju s nadležnim tijelima RH.