SP skijanje: Zahrobskoj zlato u slalomu, Jelušić četvrta

AARE, 16. veljače 2007. (Hina) - Češka skijašica Šarka Zahrobska nova je svjetska prvakinja u slalomu, Zahrobska je obranila svoje prvo mjesto iz prve vožnje, te na kraju imala 11 stotinki bolje vrijeme od najveće favoritkinje za zlato, Austrijanke Marlies Schild.

Ana Jelušić zauzela je četvrto mjesto s najboljim vremenom druge vožnje kojim je popravila plasman za jednu poziciju. Za pobjednicom Zahrobskom zaostala je 50 stotinki, a za brončanom Šveđankom Anjom Paerson 34 stotinke.

Sofija Novoselić također je popravila plasman iz prve vožnje, te je na kraju zauzela 27. mjesto sa 4,05 sekundi zaostatka za Zahrobskom.

Zahrobskoj je to druga medalja sa svjetskih prvenstava u slalomu, prije dvije godine u talijanskoj Santa Caterini osvojila je broncu iza Janice Kostelić.