SP Super-G: Zlato za Talijana Staudachera

AARE/ZAGREB, 6. veljače 2007. (Hina) - Talijanskio skijaš Patrick Staudacher osvojio je naslov svjetskog prvaka u superveleslalomu, prvoj utrci Svjetskog prvenstva alpinaca u švedskom Aareu.

Srebrnu medalju sa zaostatkom od 32 stotinke za Talijanom osvojio je Austrijanac Fritz Strobl, dok je bronca otišla Švicarcu Bruni Kernenu (+0.62).

Najveći favorit za zlato i branitelj naslova sa prošlog SP-a iz Bormia Amerikanac Bode Miller bio je tek 24.

Na superveleslalomu su nastupila i tri hrvatska predstavnika, a najbolji rezultat ostigao je Natko Zrnčić Dim koji je bio 40. sa zaostatkom od 2.44 sekunde za pobjednikom. Ivan Ratkić je bio 51. (+3.40), a Tin Široki 52. (+3.48) od 54 skijaša koji su završili utrku.