"Sudstvo i ljudska genetika trebali bi surađivati i biti upućeni jedno na drugo kako bi sudstvo u budućnosti što manje griješilo", rekao je uoči predavanja u razgovoru s novinarima akademik Radman.
Po njegovu mišljenju za deset ili dvadeset godina znanstvena istraživanja toliko će uznapredovati da će sudstvo, zbog novih spoznaja i činjenica kojima će raspolagati, pravednije suditi ljudima nego danas.
Većinu kompleksnih sastojaka ljudskog života čine genetske predispozicije, kazao je Radman.
"Za većinu naših defekata nismo ni krivi, niti smo toliko zaslužni koliko mislimo za neke talente kojima raspolažemo", rekao je Radman i iznio zanimljivu pretpostavku kako će se, kad čovječanstvo civilizacijski dostatno uznapreduje, ukinuti zatvori i uspostaviti određene karantene.
"Bit će to mjesto na kojemu će se ljudima objasniti zašto su pojedini od njih imali životni peh te da zbog opasnosti koju predstavljaju za okolinu moraju biti u karanteni", objasnio je Radman svoju pretpostavku.
"Bez sumnje, peh i sreća u životu postoje, a ljudima su poznate i kao sudbina", dodao je.
U međuvremenu, u nedostataku specifična znanja, bolje je zadržati zdrav razum nego donositi prenagljene i nedostatno utemeljene odluke, poručio je Radman.