SP skijanje: Drugo zlato za Svindala, Zrnčić-Dim 39., Marinelli 41.

AARE, 14. veljače 2007. (Hina) - Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, osvojio je svoju drugu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u švedskom Aareu. Nakon spusta, Svindal je osvojio zlato i u veleslalomu.

Svindal je do zlata stigao s vremenom 2:19.64 minuta, pretvorivši četvrto mjesto u prvoj vožnji u pobjedu. Srebro je sa 48 stotinki zaostatka osvojio vodeći nakon prve vožnje Švicarac Daniel Albrecht, a broncu njegov sunarodnjak Didier Cuche sa 92 stotinke iza Svindala.

Dvojica hrvatskih skijaša koji su uspjeli završiti obje utrke, Natko Zrnčić-Dim i Danko Marinelli, zauzeli su 39. i 41. mjesto od 45 skijaša koji su ostvarili plasman. Zrnčić-Dim je zaostao 7.82 sekunde, a Marinelli 8.83.