FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

SKV: Svijet uz kavu

ZAGREB, 13. veljače 2007. (Hina) - Izbor zanimljivosti iz svijeta.
ZAGREB, 13. veljače 2007. (Hina) - Izbor zanimljivosti iz svijeta.

ZAGREB/TOKIO - Japanski znanstvenici nedavno su izvijestili kako postupkom ubrizgavanja masnoće s trbuha ili s bedara, obogaćenih matičnim stanicama, u područje grudi mogu povećati njihovu veličinu, što bi postupno iz uporabe moglo istisnuti korištenje silikonskih implantata. Znanstvenici tvrde kako se ovom metodom postiže puno prirodniji izgled grudi, no neki britanski liječnici na njihovo otkriće gledaju s "velikim oprezom", te upozoravaju na potencijalne komplikacije i mogućnost nastanka kvržica, prenose britanski mediji. Dr. Kotaro Yoshimura, kirurg sa Sveučilišta u Tokiju, izjavio je kako je do sada ova metoda povećanja grudi primijenjena na 40 pacijentica.

CHICAGO - Redovito poslijepodnevno drijemanje dobro je za srce, potvrdili su znanstvenici. Šestogodišnja studija koja je obuhvatila gotovo 24.000 Grka pokazala je da su oni koji su oko podneva redovito drijemali smanjili rizik da će umrijeti od srčanih bolesti za više od trećine. Oni koji su imali tu naviku najmanje tri puta tjedno po najmanje pola sata imali su 37 posto manji rizik da će umrijeti od bolesti srca od onih koji to nisu činili. Taj odnos bio je čak izraženiji kod zaposlenih muškaraca nego kod nezaposlenih, jer su se oni koji su se odmarali na taj način rješavali nakupljenog stresa koji je loš za srce, objavili su znanstvenici Medicinskog fakulteta Atenskog sveučilišta.

WASHINGTON - Čimpanze su imale vlastito "kameno doba", ako je vjerovati studiji objavljenoj u Raspravama američke Akademije znanosti, a koji pokazuju da su te životinje prije 4.300 godina koristile kamenje za razbijanje oraha. Zaključak je to međunarodne skupine znanstvenika koji su na Ivory Coastu našli kameni alat za razbijanje oraha, ispod ostataka orahove ljuske starih 4300 godina. Da je riječ o kamenju kojim su se služile gorile, a ne ljudi, znanstvenici dokazuju činjenicom da na tom području tada nije bilo ljudi koji su se bavili poljoprivredom pa, tumače, nije vjerojatna teza da su čimpanze kamenje kao alat počele koristiti imitirajući ljude.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙