ZAGREB, 11. veljače 2007. (Hina) - Pregled događaja do 12,30 sati:

AARE - Norveški skijaš Aksel Lund Svindal (24) osvojio je zlatnu medalju u današnjem spustu na SP u švedskom Aareu. Svindalu je to druga medalja sa svjetskih prvenstava, prije dvije je u Bormiju bio srebrni u kombinaciji. No, najveće iznenađenje u današnjem spustu priredio je Kanađanin Jan Hudec, koji je osvojio srebro (+0,72). Bronca je pripala 37-godišnjem Šveđaninu Patriku Jaerbynu (+0,97), koji će nakon ove sezone vjerojatno okončati karijeru. Amerikanac Bode Miller nije uspio obraniti naslov svjetskog prvaka u najbržoj disciplini, budući da je završio na sedmom mjestu. Loše je prošao i najveći favorit Austrijanac Michael Walchhofer, koji je osvojio 15. mjesto.

LAS VEGAS - Američki boksač Shane Mosley novi je svjetski prvak u velter kategoriji verzije WBC nakon što je u Las Vegasu jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio sunarodnjaka Luisa Collaza. Suci su nakon 12 rundi glasali sa 118:109, 118:109 i 119:108 u korist 35-godišnjeg Mosleya, koji je protivnika oborio u 11. rundi. Mosley je već jednom bio prvak u velteru (2000-02), a ovo mu je 44. pobjeda u ukupno 48 borbi. Collazo, bivši prvak po verziji WBA, doživio je treći poraz u 30. meču. Naslov u velteru upražnjen je nakon što je prvak Floyd Mayweather Jr. odlučio napustiti velter i boriti se za naslov svjetskog prvaka u supervelter kategoriji sa Oscarom De La Hoyom.

NEW YORK - Rezultati NBA lige:

Utah Jazz - New York Knicks 104:102 (produžetak)

(Gordan Giriček za 15 minuta igre 2 poena, te po 4 skoka i asista)

Detroit Pistons - Toronto Raptors 98:92

New Orleans Hornets - Memphis Grizzlies 114:99

Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 102:109

Seatle SuperSonics - Sacramento Kings 93:114

New Jersey Nets - Orlando Magic 93:78

Houston Rockets - Charlotte Bobcats 104:83

WASHINGTON - Američka biciklistička momčad Discovery Channel, za koju je nastupao Lance Armstrong, na kraju ove godine ostat će bez svog glavnog sponzora. Naime, medijska tvrtka Discovery Channel objavila je da odlazi iz biciklizma, jer se želi posvetiti svom osnovnom poslu. Discovery Channel je postao glavni sponzor Armstrongove momčadi 2005. Te godine Armstrong je po sedmi puta zaredom osvojio Tour de France. Prije dolaska Discovery Channela, glavni sponzor momčadi bio je US Postal. Nedavno je Discovery Channel u svoje redove doveo jednog od najboljih biciklista na svijetu Talijana Ivana Bassa.