HDZ-ovac Andrija Hebrang upozorio je na, kako je rekao, neozbiljnost i aljkavost financijskog dijela izvješća, u kojemu su vidljive očite pogreške u zbrajanju i oduzimanju, a koje Hebrang tumači kao pokušaj namještanja rezultata.
"Neozbiljno je bilo očekivati da nitko neće čitati ovo izvješće, jer mi smo ozbiljni ljudi i pazimo na novac poreznih obveznika", rekao je Hebrang upozoravajući da Vijeće iz državnog proračuna godišnje dobiva desetak milijuna kuna.
Upozorio je da su nejasni kriteriji po kojima su dodijeljene koncesije, kao i kriteriji po kojima je Vijeće dodjeljivalo novac iz Fonda za pluralizam i raznovrsnost elektroničkih medija.
"Po kojem je kriteriju jedan radio dobio 25, a drugi 190 tisuća kuna, a neki treći ništa", upitao je Hebrang.
Kazao je kako će ipak podržati izvješće jer je riječ o relativno mladom vijeću, ali i poručio kako očekuje da će sljedeće izvješće biti ozbiljnije. "Smatrat ćemo ovo novorođenačkim boljkama, ali molim da se to dijete izliječi dok je još malo, kako ne bi izraslo u Hrvatsku radioteleviziju", rekao je Hebrang.
Nikola Vuljenić (HNS) smatra da bi Vijeće trebalo jače nadzirati lokalne radiopostaje koje, kaže, svoje odašiljače počesto usmjeravaju na područja za koja nemaju koncesiju.
Zvonimir Sabati (HSS) ustvrdio je, pak, da čelnici pojedinih političkih stranaka već neko vrijeme obilaze lokalne radiopostaje, nudeći im novac kako bi ih promovirale u svom programu.
Sjednica je nastavljena raspravom o vladinu prijedlogu izmjena Zakona o izborima zastupnika u Hrvatskom saboru.