Pojašnjavajući odluku FINA-e da u poslovanje uvede mjenjačke poslove, Vintar je kazao da se, prema nekim procjenama, godišnje u Hrvatskoj promjeni deviza u vrijednosti od oko milijarde kuna.
Direktor Sektora servisa za bankarstvo FINA-e Krešimir Jurčević je pak dodao da istraživanja pokazuju i kako se većina mjenjačkih transakcija u Hrvatskoj provodi u bankama, posebice onih vrijednijih s obzirom na višu razinu sigurnosti u bankama, koja je jednaka i u FINA-inim poslovnicama.
Već u prvoj godini FINA od mjenjačkih poslova očekuje promet od oko 120 milijuna kuna, odnosno godišnju zaradu od oko 2 milijuna kuna, a te planove, prema Vintarovim riječima, potvrđuje i ispunjenje očekivanih rezultata u prvom, 'pokusnom' mjesecu rada mjenjačnica.
Dodao je kako će se u početku "FINA mjenjačnicama" moći mijenjati 15 stranih valuta, i to po tečajnoj listi Hrvatske poštanske banke (HPB), no već u drugom kvartalu ove godine FINA će sama izračunavati vlastiti tečaj, što će omogućiti da se klijentima ponude i povoljniji uvjeti mijenjanja gotovog stranog novca.
Za uvođenje nove usluge FINA nije trebala značajnija ulaganja s obzirom na srodnost postojećih usluga, a nije bilo potrebe niti za novim zapošljavanjem, obzirom da je samo provedena dodatna obuka zaposlenika koji su već educirani za rad s gotovim novcem, čime je samo povećana efikasnost šalterskih radnih mjesta, istaknuo je Vintar.
Ujedno je najavio kako će se uskoro pred Vladom naći strategija rada FINA-e za narednih pet godina, koja među ostalim predviđa "značajan okret prema razvoju novih usluga u svim segmentima poslovanja".