SIK je jedan od dva sindikata koji djeluju u "Jadranu", a većinski je sindikat u toj tvrtki Sindikat turizma i usluga Hrvatske (STUH).
Bulić je kazao da je posljednja sjednica Vladine Radne skupine za "Jadran", rabski "Imperijal" i opatijske "Liburnia Riviera Hotele", čiji je i on član, održana u srpnju prošle godine te da ni jedan od zaključaka s te sjednice nije ostvaren.
Podsjetio je da je jedan od zaključaka Radne skupine bio da je potrebno što prije započeti privatizaciju "Jadrana", imenovati novu Upravu i Nadzorni odbor.
"Događanja u 'Jadranu' postaju tragikomična i dramatična", ocijenio je Bulić te naveo da su SIK i STUH uputili pismo potpredsjedniku Vlade i predsjedniku Radne skupine Damiru Polančecu u kojemu traže hitnu sjednicu Radne skupine za tri hotelske tvrtke.
U nastavku je Bulić ustvrdio da Uprava "Jadrana" provodi mobing na radnike, isplaćuje im minimalne plaće i pod pritiscima nudi nagodbe za njihove tražbine. Ustvrdio je i da Nadzorni odbor blokira nužna ulaganja u objekte kojima bi se omogućilo zadržavanje sadašnjih kategorija objekata i zvjezdica.
Bulić je iskazao sumnju "da se sve oko "Jadrana" radi u korist građevinskog lobija" te je rekao da se "u posljednje vrijeme kao mogući kupac tog poduzeća spominje skupina iseljenika iz Australije i 'neki fond'" te da nije poznato tko stoji iza tih, navodnih kupaca.
Zbog svega navedenoga jedina nada za spas "Jadrana" jest pravosudna vlast i raščišćavanje problema putem suda i pokretanja stečaja, zaključio je Bulić.
Crikvenički "Jadran" već desetak godina gomila dugovanja koji sada iznose više od 300 milijuna kuna, a među većim tražbinama su one bivših i sadašnjih radnika. Do sada je u tom poduzeću započeto nekoliko programa preustroja i konsolidacije, pa i prodajom dijela objekata, ali ni jedan nije proveden do kraja.