U NHS-u su zaključili da je sindikalna scena u Rijeci loša, da sindikati nedovoljno utječu na poslodavce i zaštitu prava radnika te da je takvo stanje potrebno promijeniti. Stoga će NHS, putem Regionalnog ureda koji "pokriva" Primorsko-goransku, Istarsku i Ličko-senjsku županiju nastojati poboljšati suradnju s ostalim sindikatima, kazala je Justić.
Dodala je da će Regionalni će ured u Rijeci ubuduće raditi puno radno vrijeme te da će članovima ondje biti omogućena i puna pravna potpora.
Dopredsjednik NHS-a Jadranko Vehar istaknuo je da je NHS najveća sindikalna središnjica na području triju županija - okuplja 14 sindikata s oko 24.000 članova.
U Rijeci je od početka 90-tih izgubljeno više desetaka tisuća radnih mjesta, a podjednako su za to odgovorni središnja i lokalna vlast i sindikati, ocijenio je Vehar te dodao da je neophodno pokrenuti ustajalu sindikalnu scenu na tom području. Smatra da je središnja vlast zapostavila Rijeku, da je taj grad prometno izoliran i da se oko njega vode političke igre, a da je lokalna vlast "zaspala".
Vehar drži da je jedan od najvećih problema u Hrvatskoj nefunkcioniranje sudstva jer, iako Državni inspektorat dobro obavlja svoj posao i prijavljuje nepravilnosti, sudovi sporo rješavaju predmete i dobar dio postupaka zastarijeva.
Govoreći o nepoštivanju zakona, Vehar je naveo primjer gradonačelnika Zagreba Milana Bandića koji je nedavno izjavio da on i njegovi suradnici rade po 16 sati na dan. Po zakonu, radni dan može trajati do 10 sati, a Bandić se ne bi smio hvaliti očitim kršenjem zakona, kazao je Vehar.