SP rukometaši: Hrvatska - Češka 31-29 (šira verzija)

ZAGREB, 27. siječnja 2007. (Hina) - Hrvatska muška rukoemtna reprezentacija u šestom je nastupu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj upisala i šestu pobjedu, u dvoboju 3. kola skupine II drugog kruga naši su rukometaši u Mannheimu svladali Češku sa 31-29 (14-12). Pred 9.000 gledatelja u SAP Areni sudili su Vakula i Ludovik iz Ukrajine.

HRVATSKA: Jerković, Alilović; Kaleb 2, Sulić 4, Balić 2, Lacković 9 (1), Zrnić 2, Vori 3, Džomba 4 (1), Vuković 1, Špoljarić, Metličić 3, Vukić 1, Valčić

ČEŠKA: Galia, Štochl; Nočar 3, Bruna, Hruby 3, Kubeš 2, Jicha 8, Filip, Sobol 8 (3), Horak 2, Heinz 1, Juriček 2, Rezniček, Szymanski

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Češka 8 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3 (2), Češka 4 (3)

Dvoboj reprezentacija Hrvatske i Češke ličio je na uspavanku, što je i logično s obzirom da obama sastavima nije mnogo značio. Hrvatska je već ranije osigurala jedno od prva dva mjesta, a za prvo će se najvjerojatnije boriti u nedjelju protiv Španjolske, dok je Češka praktički i prije ove utakmice izgubila sve izglede za plasman u četvrtfinale.

Umor i opuštenost su bili vidljivi u oba sastava o čemu najbolje govori podatak da naša dva ponajbolja igrača Ivano Balić i Petar Metličić u prvom poluvremenu nisu postigli niti jedan gol, dok je Češka čitav dvoboj odigrala bez Filipa.

Rezultat je bio izjednačen do 12 minuta prije kraja, 24-24, a tada su uslijedila četiri uzastopna pogotka Hrvatske kojima je utakmica prelomljena, da bi Česi u posljednjoj minuti s dva pogotka smanjila na konačnih 31-29.

Kolo prije kraja natjecanja po skupinama Hrvatska je osigurala najmanje drugo mjesto u skupini, a prvo joj može izmaći jedino ukoliko kasnije danas Španjolska svlada Mađarsku, a onda u nedjelju u posljednjem kolu u izravnom dvoboju za prvo mjesto i Hrvatsku.

Hrvatska i Španjolska igrat će u nedjelju u 16.15 sati.