SP rukometaši: Hrvatska - Južna Koreja 41-23 (šira verzija)

STUTTGART, 21. siječnja 2007. (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija u 2. je kolu skupine F na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj upisala i drugu pobjedu, s uvjerljivih 41-23 (20-9) svladala je Južnu Koreju. Pred 6.000 gledatelja u Porsche Areni u Stuttgartu sudili su Bord i Buy iz Francuske.

HRVATSKA: Losert, Jerković; Kaleb 3, Sulić 3, Balić 4, Lacković 2, Zrnić 8 (2), Vori 6, Džomba 2 (1), Vuković 2, Špoljarić 2, Metličić 4, Vukić 4, Valčić 1

JUŽNA KOREJA: Lee S-H, Park C-Y; Hwangbo 1, Kim T-W, Yoon K-M 2, Park J-G, Park K-S 2, Paek 5, Yoon K-S 3, Cho 7 (2), Lee T-Y 1, Lee J-W 2, Kim S-H, Lee J-H

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Južna Koreja 6 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Južna Koreja 2 (2)

Hrvatski rukometaši u svom su drugom nastupu na SP u Njemačkoj odigrali savršenu utakmicu, te sa 18 pogodaka razlike svladali Južnu Koreju koja je samo dan ranije odigrala neodlučeno protiv Rusije.

Na samome početku utakmice naši igrači su pokazali da su daleko kvalitetniji, bili su potpuno koncentrirani u obrani, presijecali su dodavanja korejskih igrača iz čega su proizlazili brzi protunapadi iz kojih su Vori, Vukić, Džomba punili mrežu azijskog predstavnika, pa je već sredinom prvoga poluvremena bilo čak devet razlike (13-4).

Uvjerljiva igra i visoko vodstvo nakon prvog poluvremena ponovno je kao i dan ranije protiv Maroka omogućila izborniku Lini Červaru da u drugom poluvremenu odmori svoje glavne igrače, te priliku pruži pričuvama. One su to opet odlično iskoristile, te su se ponovno svi naši igrači upisali u listu strijelaca.

U posljednjem kolu prvog dijela natjecanja Hrvatska u ponedjeljak u 20 sati igra protiv Rusije, te će pobjednik ponijeti dva boda u drugi krug natjecanja.