Na konferenciji za novinare, održanoj nakon sastanka, gradonačelnik Tomislav Šota pojasnio je kako udruge traže od grada da se u proces privatizacije VUPIK-a, ali i drugih značajnih vukovarskih tvrtaka, čija bi privatizacija tek trebala uslijediti, poput Borova, grad Vukovar uključi po sličnom modelu na koji je to učinio Hvar u privatizaciji "Sunčanog Hvara".
Po Šotinim riječima, udruge su također zatražile da se u gradskoj upravi osnuje poseban odjel ili imenuje osoba koja bi bila zadužena isključivo za braniteljsku problematiku.
"Želja je gradskih vlasti da braniteljske i stradalničke udruge budu svojevrstan filtar za sve ono što bi se trebalo napraviti u gradu te da nam daju smjernice na koji bi se način određeni problemi mogli riješiti u cilju poboljšanja života u Vukovaru", rekao je Šota obrazlažući povod održavanja današnjeg sastanka.
Na pitanje novinara predstavljaju li možda braniteljske i stradalničke udruge "štit" gradonačelniku s obzirom na "zahtjeve iz gradskog HDZ-a za njegovom smjenom", o čemu se u posljednje vrijeme može čitati u dnevnom tisku, Šota je odgovorio kako o tome ne zna ništa kao ni o tome da ga netko želi smijeniti.
Napise u pojedinim medijima o zahtjevima vukovarskog HDZ-a za svojom smjenom nazvao je špekulacijama navodeći kako je na prošlim lokalnim izborima, kao nositelj liste vukovarskog HDZ-a, "donio stranci 12 mandata, koliko HDZ do sada nikada u Vukovaru nije imao".
"Izabran sam voljom građana i ne mislim odstupiti osim ako to ne budu zahtijevali građani", poručio je najavivši da će se već od sutra predstavnici braniteljskih i stradalničkih udruga pozivati na sjednice Gradskog poglavarstva što do sada nije bio slučaj, dok će se sastanci predstavnika gradskih vlasti i Koordinacije udruga održavati ubuduće najmanje dva puta mjesečno.