Holjevac u priopćenju izražava čuđenje dobivenim obrazloženjem da se ne radi o tvrtci koja je od interesa za Grad Zagreb i postavlja pitanje na koji joj je onda način eventualno mogla pogodovati. Dodala je da bi kod takvih odluka trebalo prolistati Statut Grada Zagreba i saznati koje su stvarne kompetencije predsjednice Skupštine.
Holjevac drži da su Zakon o sprječavanju sukoba interesa u obnašanju javnih dužnosti, kao i Poslovnik povjerenstva toliko "neprecizni i šuplji" da je čak i pojam dužnosnika rastezljiv prema politikantskim potrebama.
Upozorava da dok u Povjerenstvu sjede političari i dok većinu uvijek čine oni iz vladajuće stranke, a ne nezavisni stručnjaci i predstavnici civilnog društva, ono može i dalje služiti za prljave političke obračune. To, po njezinom mišljenju, pokazuje i posljednja sjednica na kojoj predsjednik Povjerenstva Josip Leko nije uspio suvislo objasniti što s premijerovim satovima ili ranije s neplaćanjem poreza bivšeg ministra vanjskih poslova.
"Možda zaista negdje treba početi, pa se odričem svojih tri tisuće kuna koliko iznosi naknada za moje sudjelovanje u NO Elke, u skladu sa svojim zalaganjem za legalizam i poštivanje odluka i zakona hrvatske države. No, učinit ću sve da se mijenjaju i sadašnji zakoni i praksa, jer pravni akti jedne ozbiljne zemlje ne mogu biti rastezljivi poput žvakaće gume", stoji u priopćenju predsjednice zagrebačke Gradske skupštine.
Saborsko Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa utvrdilo je početkom tjedna za predsjednicu zagrebačke Gradske skupštine Tatjanu Holjevac da je u sukobu interesa, jer je u nadzornom odboru tvrtke koja nije na popisu tvrtaka od interesa za Grad Zagreb te ju je pozvalo da izađe iz tog nadzornog odbora.