Ta statistika obuhvaća luke u koje strani broj ulazi prvi put u teritorijalno more Hrvatske i pokazuje značajan rast u odnosu na jedanaest mjeseci 2005. - broj kružnih putovanja stranih brodova hrvatskom obalom veći je za 23,9 posto, a broj putnika koji su na taj način ušli u Hrvatsku veći je za 16,9 posto.
Samo u studenom u hrvatskim je vodama na kružnom putovanju bilo 18 stranih brodova s ukupno 22.528 putnika, odnosno dvostruko više nego u studenom 2005. godine.
Podaci DZS-a pokazuju i kako je najviše kružnih putovanja, po lukama prvog uplovljavanja, u prvih jedanaest mjeseci prošle godine bilo u Dubrovačko-neretvanskoj županiji - 526, odnosno 93 posto od ukupnog broja.
Na Zadarsku se županiju, po lukama prvog uplovljavanja, odnosi 21, a na Šibensko-kninsku preostalih 18 kružna putovanja stranih brodova.
Tako je na stranim brodovima do kraja studenog prošle godine Dubrovačko-neretvansku županiju posjetilo 590.742 putnika, Zadarsku 5.085, a Šibensko-kninsku njih 1.881.
Promatrano prema zastavi plovila, po hrvatskoj su obali najviše kružnih putovanja - 154 ostvarili brodovi pod zastavom Bahama. Slijede brodovi pod zastavama Italije (90), Paname (61), Malte i Francuske (po 35) te Grčke (33).
Podaci DZS-a pokazuju i da je najveći dio kružnih putovanja stranih brodova prošle godine ostvaren u razdoblju od početka travnja do kraja listopada, a da su 'najprometniji' bili srpanj, kolovoz i rujan, sa 90, 92 i 93 kružna putovanja.
Uz primat po lukama prvog ulaska u Hrvatsku, Dubrovnik drži primat i po statistici koja obuhvaća sve luke koje strani brodovi posjete za vrijeme kružnih putovanja na teritoriju Hrvatske.
U Dubrovnik je tako u razdoblju od siječnja do studenog prošle godine uplovilo 468 brodova na kružnim putovanjima, a slijedi Korčula sa 114 posjeta stranih brodova na kružnim putovanjima.
U istom razdoblju Zadar bilježi 40, Split 39, Hvar 22, Šibenik 19, Ploče 18, Pula i Rijeka po 17, Rovinj 2, te Komiža i Trpanj po jedan posjet stranih brodova na kružnimm putovanjima.