SP RUKOMET: MAĐARICE IZBACILE DANKINJE

ZAGREB, 7. prosinca 2003. (Hina) - Bodrene sa gotovo tisuću svojih fanatičnih navijača, Mađarska su u Čakovcu ubilježile uvjerljivu pobjedu nad Danskom 29:19 i izbacila europske prvakinje iz daljnjeg natjecanja Svjetskog prvenstva rukometašica.
ZAGREB, 7. prosinca 2003. (Hina) - Bodrene sa gotovo tisuću svojih fanatičnih navijača, Mađarska su u Čakovcu ubilježile uvjerljivu pobjedu nad Danskom 29:19 i izbacila europske prvakinje iz daljnjeg natjecanja Svjetskog prvenstva rukometašica. #L# Pored Njemica i Slovenki, Mađarice će tako u daljnji krug natjecanja, i to sa sva četiri boda, što je iznenađujući rasplet skupine D. Dankinje su u ključnoj utakmici za prolazak dalje povele 4:2, no rezultat se uskoro okrenuo, Mađarice rade veliku seriju 7:1 i vode 9:5 u 23. minuti. Njihovih navijača skupilo se u čakovečkoj dvorani popriličan broj, možda čak i oko tisuću, koji su gromoglasnim navijanjem bodrili svoje igračice. One su im se odužile odličnom igrom, koja je bila sve bolja, kako se bližilo poluvrijeme. Radulović, Gobicz i Lovasz punili su mrežu prilično solidne danske vratarke Karin Mortensen. Ne moramo vjerojatno niti spominjati da je na drugoj strani odlično branila i Katalin Palinger, koja je u prvom dijelu obranila 11 lopti. Poluvrijeme je tako završilo s velikih 14:8 za Mađarsku. U nastavak Dankinje kreću s dva uzastopna pogotka, no to je bile sve što su učinile, jer je u 39. minuti, nakon desetog gola Bojane Radulović, prednost Mađarske velikih osam pogodaka razlike. Potom svoj prvi gol na prvenstvu postiže i legendarna Agnes Farkas, precizna je nakon nje i odlična kružna igračica Anita Kulcsar i navijači Mađarske su doslovno u "deliriju" jer je rezultat u 42. minuti bio velikih 21:11. Danska ekipa se i dalje trudila smanjiti prednost, no to im nikako nije uspjevalo. Prednost se nemilice povećavala, pa je tako u 52. minuti čak 13 pogodaka razlike (13:26). Mađarice su igrale stvarn odlično, nisu imale lošeg mjesta u ekipi, vratarica je sakupila 17 obrana, odlično je igrala i pivot Anita Kulcsar sa šest pogodaka. Radulović, kojoj će, kako sada stvari stoje, bilo tko teško oduzeti titulu najboljeg strijelca turnira, postigla je Dankinjama 9 pogodaka. reperezentaciji Danske najefikasnija je bila Line Daugaard sa sedam pogodaka, no to je bilo premalo da se postigne nešto više protiv odličnih Mađarica. (Hina) rš