SP RUKOMET: JUŽNOKOREJANKE I SLOVENKE U DRUGOM KRUGU

ZAGREB, 7. prosinca 2003. (Hina) - Reprezentacija Južne Koreje na željeni je način okončala put u porečkoj skupini B. Pobjeda protiv Austrijanki, 39:34, donijela im je drugo mjesto i dva boda za drugi krug u Zagrebu.
ZAGREB, 7. prosinca 2003. (Hina) - Reprezentacija Južne Koreje na željeni je način okončala put u porečkoj skupini B. Pobjeda protiv Austrijanki, 39:34, donijela im je drugo mjesto i dva boda za drugi krug u Zagrebu.#L# "Ključ" dolaska do drugog mjesta najbolje azijske reprezentacije bila je središnja faza drugog dijela, u kojoj je briljirala Oh Seong-Ok. Austrija se u 45. minuti našla u "rupi", zaostatku od 30:23, a uz neznatan pad te razlike, Korejke su izdržale do kraja. U odlučujućem susretau skupine D, kao i jučer protiv Danske, Slovenija je odigrala odlično, i protiv Njemačke ostvarila veliku pobjedu 29:28, koja im osigurava sljedeći krug natjecanja.Sloveniji je za prolaz trebao bod, dok su Njemice bile sigurne sudionice sljedećeg kruga natjecanja. Ipak, bodovi su i za Njemačku bili važni, jer se prenose u sljedeći krug, tako da na terenu nije bilo nikakvih kalkulacije. Na poluvrijeme se odlazi s izjednačenim rezultatom (13:13), a u nastavku je i dalje je vrlo neizvjesno i izjednačeno, Tome u prilog ide činjenica da sve do 46. minute u niti jednom trenutku prednost na jednoj ili drugoj strani nije bila veća od dva gola. Tada je rezultat glasio 22:19 za Sloveniju, a u 50. minutu Slovenija ulazi s vodstvom 25:21. Njemice se tada s tri uzastopna pogotka vraćaju na samo jedan pogodak zaostatka. Dvorana je bila prepuna, nakupilo se gotovo dvije tisuće ljudi, Slovenaca, Nijemaca, Mađara, Danaca i naših, a na kraju su se najviše veselili Slovenci, jer su njihove igračice bile sjajne u završnici utakmice. Sve je bilo jasno, kada je kapetanica Deja Doler, dvije minute prije kraja, s dva uzastopna pogotka u podigla prednost Slovenije na 29:25. Na drugoj strani je još jedna junakinja, vratarka Nada Tutnjić obranila svoju 14. loptu i veselje za Slovence je moglo početi.Drugi krug natjecanja Njemačka je već ranije osigurala, no u njemu će ostati bez bodova protiv Slovenije. Ovisno o tome prođe li Mađarska ili Danska, prenijet će dva ili jedan bod, dok bi Slovenija mogla čak i sa maksimalna četiri boda dalje ako Dankinje pobijede Mađarsku. Rezultati: SKUPINA A (SPLIT) BRAZIL - AUSTRALIJA 30:19 HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 28:29 SKUPINA B (POREČ): RUSIJA - ČEŠKA 31:16 JUŽNA KOREJA - AUSTRIJA 39:34 SKUPINA C (KARLOVAC) UKRAJINA - JAPAN 39:30 SKUPINA D (ČAKOVEC): KINA - OBALA BJELOKOSTI 31:26 SLOVENIJA - NJEMAČKA 29:28 (Hina) rš