SKV: SPORT U 12,30 SATI

ZAGREB, 19. studenog 2003.(Hina) - EDINBURGH -Mlada hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se naEuropsko prvenstvo U-21 reprezentacija, što će se održati idućegodine. Iako su odabranici izbornika Martina Novoselca izgubili dvobojprotiv Škotske u Edinburghu (0:1) uspjeli su sačuvati prednost izprvog ogleda u Varaždinu (2:0) i tako izboriti mjesto među osamnajboljih reprezentacija Starog kontinenta.Bila je to utakmica u kojojsu hrvatski igrači svih 90 minuta branili prednost. Škoti su od prveminute napadali, imali su terensku nadmoć, više od 10 kornera, nizsjajnih prilika, jednu vratnicu, no tek jednom su probili hrvatskizid, što nije bilo dovoljno za plasman na EP. Hrvatska reprezentacijenije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku. STRIJELAC: 1:0 O'Connor (10)LONDON - Rezultati uzvratnih susreta dodatnih kvalifikacija za plasmanna Europsko nogometno prvenstvo U-21 reprezentacija:Norveška - Srbija i Crna Gora 3:0 (2:0)Strijelci: Azar Karadas (8-11m), Morten Gramst Pedersen (43), AndreMuri (48)Ukupno 5:4 za Srbiju i Crnu Goru----Turska - Njemačka 1:1 (0:0)S: Hamit Altintop (68) / Auer (90)
ZAGREB, 19. studenog 2003.(Hina) - EDINBURGH -Mlada hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo U-21 reprezentacija, što će se održati iduće godine. Iako su odabranici izbornika Martina Novoselca izgubili dvoboj protiv Škotske u Edinburghu (0:1) uspjeli su sačuvati prednost iz prvog ogleda u Varaždinu (2:0) i tako izboriti mjesto među osam najboljih reprezentacija Starog kontinenta.Bila je to utakmica u kojoj su hrvatski igrači svih 90 minuta branili prednost. Škoti su od prve minute napadali, imali su terensku nadmoć, više od 10 kornera, niz sjajnih prilika, jednu vratnicu, no tek jednom su probili hrvatski zid, što nije bilo dovoljno za plasman na EP. Hrvatska reprezentacije nije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku. STRIJELAC: 1:0 O'Connor (10) LONDON - Rezultati uzvratnih susreta dodatnih kvalifikacija za plasman na Europsko nogometno prvenstvo U-21 reprezentacija: Norveška - Srbija i Crna Gora 3:0 (2:0) Strijelci: Azar Karadas (8-11m), Morten Gramst Pedersen (43), Andre Muri (48) Ukupno 5:4 za Srbiju i Crnu Goru ---- Turska - Njemačka 1:1 (0:0) S: Hamit Altintop (68) / Auer (90) Ukupno 2:1 za Njemačku AMSTERDAM - Desetorica nizozemskih reprezentativaca provodila su se do jutarnjih sati u VIP salonu amsterdamske zrakoplovne luke, nakon poraza od Škotske u dodatnim kvalifikacijama za plasman na Europsko nogometno prvenstvo 2004. godine. Zabavu je organizirao napadač Barcelone, Patrick Kluivert koji je rezervirao stol za deset osoba, a zna se da su mu društvo radili Rafael van der Vaart, Clarence Seedorf, Edgar Davids, Michael Reiziger i Andy van der Meyde, dok su imena još četvorice nogometaša nepoznata. "Fešta", na kojoj se točio jedino šampanjac, trajala je do jutra, a Kluivert je "ceh" platio oko 2.000 eura. Nizozemski izbornik Dick Advocat nije želio komentirati provod svojih igrača nakon poraza u Glasgowu, dodao je tek kako su reprezentativci nakon utakmice dobili jedan slobodan dan. NEW YORK -Rezultati sinoćnjih utakmica košarkaške NBA lige: Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers 103:95 (Šundov nije igrao za Cleveland) Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 106:96 New Jersey Nets - New Orleans Hornets 85:88 Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 93:101 Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 89:76 San Antonio Spurs - Golden State Warriors 94:81 Phoenix Suns - Chicago Bulls 95:82 Seattle Supersonics - Miami Heat 98:105 NEW YORK -Rezultati sinoćnjih utakmica američko-kanadske hokejaške lige (NHL): Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 2:2 (produžetak) Colorado Avalanche - Anaheim Mighty Ducks 2:1 (produžetak) Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 3:2 (produžetak) Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 5:2 Vancouver Canucks - Montreal Canadiens 5:4 (produžetak) San Jose Sharks - New York Rangers 2:2 (produžetak) LONDON -Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica: J. Koreja 0 - Bugarska 1 - Vladmir Mančev 19 -------- Egipat 1 -Ahmed Bilal 10 Švedska 0 -------- Irska 3 - Damien Duff 23, Robbie Keane 60, 84 Kanada 0 - RIO DE JANEIRO -Rezultati južnoameričkih nogometnih kvalifikacija za SP 2006. godine: Venecuela 2 - Jose Manuel Rey 90, Juan Arango 90+2 Bolivija 1 - Joaquin Botero 60 ----------- Čile 0 - Paragvaj 1 - Carlos Paredes 31 REDOSLIJED: 1. Paragvaj 4 3 0 1 8 6 9 2. Argentina 3 2 1 0 8 2 7 3. Brazil 3 2 1 0 4 2 7 4. Urugvaj 3 2 0 1 8 5 6 5. Venecuela 4 2 0 2 3 6 6 6. Peru 3 1 1 1 6 4 4 7. Čile 4 1 1 2 5 6 4 8. Ekvador 3 1 0 2 3 3 3 9. Bolivija 4 1 0 3 5 10 3 10. Kolumbija 3 0 0 3 1 7 0 ZAGREB/NEW YORK - Zoran Planinić i Toni Kukoč nisu se sinoć naigrali, a njihovi klubovi, New Jersey Netsi i Milwauke Bucksi, doživjeli su poraze na domaćem terenu. Netsi su izgubili od New Orleansa 85-88. Domaći košarkaši igrali su katastrofalno u posljednjoj četvrtini, ubacivši samo 12 poena uz mizeran šut od 18 posto. Planinić je na terenu proveo samo 14 minuta, ali ih je dobro iskoristio. Upisao je 9 koševa, 1 skok i 3 asistencije. Najefikasniji u Netsima bio je Richard Jefferson sa 16 poena, dok je Jason Kidd ubacio tek 6 koševa. Goste je do pobjede predvodio Baron Davis sa 25 poena, 12 asistencija i 9 skokova. David Wesley dodao je 20 koševa, a George Lynch čak 17 skokova. Kukočevi Bucksi u svojoj su dvorani izgubili od Atlante 93-101. Krajnji ishod za Buckse još je i dobar, ako se zna da su osam ninuta prije kraja gubili sa 20 razlike (71-91). Kukoč je odigrao 18 minuta, postigavši 8 koševa i 5 skokova. Najraspoleženiji u redovima domaćina bio je Tim Thomas sa 17 poena. Kod gostiju najbolji je bio Shareef Abdur-Rahim sa 27 koševa i 11 skokova. (Hina) im