SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 31. listopada (Hina) - NEW YORK - Nakon što su na otvaranju sezone u produžetku pobijedili New York, košarkaši Orlanda u drugom su dvoboju sezone poraženi pred svojom publikom od New Orleansa 98:100. Momčad Magica i ovoga je puta bila korak do produžetka, međutim Jamaal Maglorie je u posljednjoj sekundi blokirao šut Tracya McGradya i tako osigurao drugu pobjedu Hornetsa ove sezone. Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je David Wesley sa 27 koševa, Maglorie je ubacio jedan manje, dok je više od 20 upisao i Baron Davis (22). Prvi strijelac Orlanda bio je McGrady (33), Gooden je ubacio 16, a Juwan Howard 15 koševa. Hrvatski reprezentativac Gordan Giriček na parketu je proveo 13 minuta, a u trećoj četvrtfini je zbog lakše ozljede desne ruke morao napustiti teren. Postigao je 4 koša, šut 1-4, uz jedan skok. MADRID - Prvi strijelac Svjetskog prvenstva u Japanu i Južnoj Koreji, Brazilac Ronaldo (27) razočaran je minutažom koju ima u redovima Real Madrida. "Ne razumijem zašto me trener stalno vadi iz igre," kazao je "Il fenomeno", te dodao: "Spreman sam za svih 90 minuta. Međutim, moram poštovati trenerovu odluku." Brazilca je u 11 nastupa ove sezone trener Carlos Queiroz čak devet puta vadio iz igre prije isteka 90. minute. "Znam da igram dobro i zaista mi nije
ZAGREB, 31. listopada (Hina) - NEW YORK - Nakon što su na otvaranju sezone u produžetku pobijedili New York, košarkaši Orlanda u drugom su dvoboju sezone poraženi pred svojom publikom od New Orleansa 98:100. Momčad Magica i ovoga je puta bila korak do produžetka, međutim Jamaal Maglorie je u posljednjoj sekundi blokirao šut Tracya McGradya i tako osigurao drugu pobjedu Hornetsa ove sezone. Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je David Wesley sa 27 koševa, Maglorie je ubacio jedan manje, dok je više od 20 upisao i Baron Davis (22). Prvi strijelac Orlanda bio je McGrady (33), Gooden je ubacio 16, a Juwan Howard 15 koševa. Hrvatski reprezentativac Gordan Giriček na parketu je proveo 13 minuta, a u trećoj četvrtfini je zbog lakše ozljede desne ruke morao napustiti teren. Postigao je 4 koša, šut 1- 4, uz jedan skok. MADRID - Prvi strijelac Svjetskog prvenstva u Japanu i Južnoj Koreji, Brazilac Ronaldo (27) razočaran je minutažom koju ima u redovima Real Madrida. "Ne razumijem zašto me trener stalno vadi iz igre," kazao je "Il fenomeno", te dodao: "Spreman sam za svih 90 minuta. Međutim, moram poštovati trenerovu odluku." Brazilca je u 11 nastupa ove sezone trener Carlos Queiroz čak devet puta vadio iz igre prije isteka 90. minute. "Znam da igram dobro i zaista mi nije jasno zašto moram ranije izaći," pitao se Ronaldo. Brazilski internacionalac je ove sezone postigao šest pogodaka i u društvu s Mistom (Valencia) i Pandianiem (Deportivo) vodeći je strijelac Primera divizion. RIO DE JANEIRO - Premda je ove sezone prikupio tek nekoliko minuta u dresu Milana, Rivaldo ipak nije izgubio mjesto u brazilskoj nogometnoj reprezentaciji. "Iako ne igra previše, Rivaldo je jedan od najboljih igrača na svijetu. Njegovo mjesto u nacionalnoj vrsti nije upitno," kazao je brazilski izbornik Carlos Alberto Parreira. LONDON - Engleska policija privela je 93 navijača West Ham Uniteda zbog divljanja uoči utakmice Liga kupa s Tottenhamom. Gradski derbi londonskih klubova tako je protekao u sjeni divljanja huligana, koji su uoči utakmice izazvali niz incidenata i tučnjava. Najgore je bilo ispred stadiona White Hart Lane, gdje je u sukobima dviju navijačkih skupina, te policije nekoliko navijača ozlijeđeno, no srećom nitko ozbiljnije. Utakmica je završila pobjedom Tottenhama 1:0. MADRID - U posljednjem dvoboju devetog kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico je u Madridu pred 27.000 gledatelja pobijedio Real Sociedad sa 4:0. Strijelci za Atletico bili su Demis Nikolaidis (19), Fernando Torres (57-11m, 65) i Diego Simeone (80). Ovom pobjedom Atletico je skočio na osmu poziciju Primera divizion, dok je Real Sociedad na desetom mjestu. BRUXELLES - Belgijski nogometni sudac osuđen je na tri mjeseca zatvora uvjetno zbog udaranja igrača za vrijeme utakmice dviju amaterskih momčadi. Sudac će morati platiti i 500 eura kazne, te 750 eura odštete igraču kojem je slomio nos. Incident se dogodio u prosincu prošle godine kada je sudac za vrijeme utakmice u Hasseltu izgubio živce zbog stalnih prigovaranja igrača i udarcem šake slomio nos jednom o njih. (Hina) dl dl