DEBRECEN - VARTEKS 3:2

DEBRECEN/ZAGREB, 15. listopada (Hina) - Nogometaši Varteksa oprostili su se od Kupa UEFA izgubivši obje utakmice od mađarskog Debrecena.
DEBRECEN/ZAGREB, 15. listopada (Hina) - Nogometaši Varteksa oprostili su se od Kupa UEFA izgubivši obje utakmice od mađarskog Debrecena.#L# U prvom dvoboju Mađari su u Varaždinu slavili 3:1, dok je u uzvratu odigranom pred 7.000 gledatelja Deberecen slavio sa 3:2 (2:1). Strijelci za mađarsku momčad bili su Granić (45-autogol), Kiss (45), te Habi (90), dok su pogotke za Varteks postigli Šafarić (26) i Vučković (57). Iako je rezultat prvog ogleda nudio tek minimalne izglede za čudo, tračak nade Varteksu se otvorio u 26. minuti kada je Šafarić iz slobodnog udarca svladao Tomića. No, sve dvojbe oko putnika u 2. kolo razriješene su u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena u kojoj su Mađari postigli dva pogotka. Prvo je Eger izjednačio, a potom je 30-tak sekundi kasnije Kiss doveo u vodstvo svoju momčad. Vučković je u 57. minuti izjdnačio, no u sudačkoj nadoknadi debrecenu j pobjedu donio Habi. Debrecenu je ovo prvi put u povijesti da se plasirao u drugo kolo Kupa UEFA. (Hina) dl dl