HAJDUK - GRASSHOPPERS 0:0

SPLIT, 15. listopada (Hina) - Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 2. kolo Kupa UEFA odigravši protiv švicarskog Grasshoppersa obje utakmice neodlučeno.
SPLIT, 15. listopada (Hina) - Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 2. kolo Kupa UEFA odigravši protiv švicarskog Grasshoppersa obje utakmice neodlučeno.#L# U prvom dvoboju u Zurichu rezultat je bio 1:1, dok u uzvratu odigranom na stadionu u Poljudu pred 28.000 gledatelja nije bilo pogodaka, pa su Splićani zbog pogotka u gostima prošli dalje. Ogled u Splitu gosti su sjajno otvorili. U početnih deset minuta imali su dvije izgledne prilike, međutim Eduardo i Gane loše su reagirali. U nastavku utakmice Hajduk je polako preuzimao inicijativu i stvorio nekoliko poluprilika. No, ključni trenutak dogodio se u 38. minuti, kada je Računica neoprezno igrao rukom, te dobio drugi žuti, isključujući karton. Prvu opomenu dobio je tri minute ranije. Igrački oslabljeni Hajduk u drugom poluvremenu se povukao i zatvorenom igrom uspio sačuvati nulu. (Hina) dl dl