SKV: SPORT U 12:30 SATI

ZAGREB, 6. rujna (Hina) - PERTH - Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara) nalazi se u vodstvu nakon četiri brzinska ispita drugog dana relia po Australiji, što se boduje u poretku za svjetsko prvenstvo. Loeb je u vodstvu s rezultom jedan sat, 56 minuta i 58.2 sekunde. Na drugom mjestu sa 2.1 sekundom zaostatka je Norvežnin Petter Solberg (Subaru Impreza), dok je na trećem mjestu Britanac Richard Burns (Peugeot 206), koji zaostaje 57.2 sekunde.SYDNEY - Predsjednik Nogometne federacije Oceanije, Basil Scarsella podnio je ostavku jer je izgubio potporu svojih članova nakon što je Međunarodna nogometna federacija (FIFA) oduzela Oceaniji mjesto koje direktno vodi na završnicu Svjetskog prvenstva. Scarsella, koji je ujedno i predsjednik Australskog nogometnog saveza, trebao je predsjedničku funkciju obnašati još tri godine, međutim od 11 predstavnika zemalja Oceanije šest je glasovalo protiv njega. "Ne želim raditi bez podrške večine članova," kazao je Australac. Za privremenog predsjednika izabran je Tatulu Roebuck iz Samoe.MOSKVA - U finalu ruskog nogomtnog Liga kupa igrat će Zenit St Petersburg i Černomorets Novorossiisk. Nakon što je prvi polufinalni ogledu završio bez pobjednika (2:2), Zenit je u uzvratu
ZAGREB, 6. rujna (Hina) - PERTH - Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara) nalazi se u vodstvu nakon četiri brzinska ispita drugog dana relia po Australiji, što se boduje u poretku za svjetsko prvenstvo. Loeb je u vodstvu s rezultom jedan sat, 56 minuta i 58.2 sekunde. Na drugom mjestu sa 2.1 sekundom zaostatka je Norvežnin Petter Solberg (Subaru Impreza), dok je na trećem mjestu Britanac Richard Burns (Peugeot 206), koji zaostaje 57.2 sekunde. SYDNEY - Predsjednik Nogometne federacije Oceanije, Basil Scarsella podnio je ostavku jer je izgubio potporu svojih članova nakon što je Međunarodna nogometna federacija (FIFA) oduzela Oceaniji mjesto koje direktno vodi na završnicu Svjetskog prvenstva. Scarsella, koji je ujedno i predsjednik Australskog nogometnog saveza, trebao je predsjedničku funkciju obnašati još tri godine, međutim od 11 predstavnika zemalja Oceanije šest je glasovalo protiv njega. "Ne želim raditi bez podrške večine članova," kazao je Australac. Za privremenog predsjednika izabran je Tatulu Roebuck iz Samoe. MOSKVA - U finalu ruskog nogomtnog Liga kupa igrat će Zenit St Petersburg i Černomorets Novorossiisk. Nakon što je prvi polufinalni ogledu završio bez pobjednika (2:2), Zenit je u uzvratu u St Petersburgu pobijedio moskovski Torpedo sa 3:1. Pobjednika nije bilo niti u prvom ogledu Černomoretsa i Šinika, no u uzvratu je momčad iz Novorossiiska pobijedila 3:2, te se ukupnim rezultatom 4:3 plasirala u finale. Finalni susreti na rasporedu su 9. rujna i 10. listopada. ANNECY - U prijateljskom nogometnom ogledu odigranom u Annecyu francuski prvak Lyon je pobijedio švicarski Servette sa 6:0 (3:0). Strijelci za "Lavove" bili su Berthod (20), Essien (23), Elber (42), Luyindula (49, 81) i Carrire (85). GUINGAMP - Nogometna reprezentacija Burkine Faso u prijateljskom je dvoboju u Guingampu pobijedila istoimenog francuskog prvoligaša sa 2:1 (2:1). Dvostruki strijelac za goste bio je Dagano (34, 37), dok je pogodak za Guingamp postigao Andre (5). PONTEVERDA - U pretposljednjem, osmom kolu Europskog prvenstva slijepih i slabovidnih šahista naš višestruki prvak Milutin Šakić remizirao je s Fincem Bengtom Wikmanom i s 4,5 osvojena boda dijeli 18. mjesto u konkurenciji 65 igrača. U derbiju kola Španjolac Manuel Palacios je pobijedio Rusa Sergeja Krilova, pa je na vrhu ljestvice dostigao Ukrajinca Sergeja Vasina. Palacios i Vasin imaju po 6,5 bodova, pa će odluka o novom prvaku pasti u posljednjem kolu. U 8. kolu juniorskog prvenstva naš predstavnik Novica Dražetić pobijedio je Engleza Ledwitha i isplivao na granicu od 50 posto osvojenih bodova. Uoči posljednjeg kola Dražetić dijeli 10. mjesto u konkurenciji 23 igrača. (Hina) dl dl