SKV: SPORT U 24 SATA

ZAGREB, 19. kolovoza (Hina) -LONDON - U prijateljskoj nogometnoj utakmici mladih reprezentacija Engleska je poražena od Hrvatske 0:3 (0:1). Utakmica je odigrana na londonskom Upton Parku pred 7.000 gledatelja. U odličnoj predstavi mladi hrvatski nogometaši ponizili su svoje engleske vršnjake. Gotovo cijeli susret Hrvati su kontrolirali igru, a i rezultat. Englezi su posebice nemoćno djelovali u drugom poluvremenu. No, počelo je prilikom domaćina u 7. minuti. Defoe i Jeffers su odigrali dupli pas, Defoe je izbio sam pred našeg vratara, ali je promašio. Ubrzo je stigla kazna. U 12. minuti Carević je uputio dugu loptu u protivnički 16-erac, odlično ju je prihvatio napadač Osijeka Goran Ljubojević koji prizemnim udarcem sa 13 metara pogađa za vodstvo Hrvatske. Nakon osam minuta u drugom poluvremenu Hrvatska je imala 2:0. Carević je izveo korner, a engleski braniči umjesto da izbace loptu iz 16-erca, prizemljili su je točno pred Ljubojevića, koji ju je sa pet metara pospremio u mrežu. Samo dvije minute nakon toga Ješe je umalo sa centra postigao pogodak. Engleski vratar je vršcima prstiju dohvatio loptu koja se odbila u gredu, a zatim u korner. U 61. minuti engleski veznjak Pennant je zbog udaranja Kranjčara dobio crveni karton. Šlag na tortu bio je prelijepi lob Danijela Pranjića u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0
ZAGREB, 19. kolovoza (Hina) - LONDON - U prijateljskoj nogometnoj utakmici mladih reprezentacija Engleska je poražena od Hrvatske 0:3 (0:1). Utakmica je odigrana na londonskom Upton Parku pred 7.000 gledatelja. U odličnoj predstavi mladi hrvatski nogometaši ponizili su svoje engleske vršnjake. Gotovo cijeli susret Hrvati su kontrolirali igru, a i rezultat. Englezi su posebice nemoćno djelovali u drugom poluvremenu. No, počelo je prilikom domaćina u 7. minuti. Defoe i Jeffers su odigrali dupli pas, Defoe je izbio sam pred našeg vratara, ali je promašio. Ubrzo je stigla kazna. U 12. minuti Carević je uputio dugu loptu u protivnički 16-erac, odlično ju je prihvatio napadač Osijeka Goran Ljubojević koji prizemnim udarcem sa 13 metara pogađa za vodstvo Hrvatske. Nakon osam minuta u drugom poluvremenu Hrvatska je imala 2:0. Carević je izveo korner, a engleski braniči umjesto da izbace loptu iz 16-erca, prizemljili su je točno pred Ljubojevića, koji ju je sa pet metara pospremio u mrežu. Samo dvije minute nakon toga Ješe je umalo sa centra postigao pogodak. Engleski vratar je vršcima prstiju dohvatio loptu koja se odbila u gredu, a zatim u korner. U 61. minuti engleski veznjak Pennant je zbog udaranja Kranjčara dobio crveni karton. Šlag na tortu bio je prelijepi lob Danijela Pranjića u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0 za Hrvatsku. Prethodno mu je Ljubojević vratio petom, a Pranjić sa 14 metara iskosa lobom pogađa mrežu. STRIJELCI: 0:1 Ljubojević (12), 0:2 Ljubojević (53), 0:3 Pranjić (90+3). NOVI SAD - U kvalifikacijskom susretu mladih reprezentacija za EP Srbija i Crna Gora pobijedila je Wales 3:0.Strijelci su bili Igor Matić (11), Danko Lazović (50) i Dejan Milovanović (77). SKUPINA 9: Italija 5 5 0 0 12 3 15 SiCG 6 4 1 1 14 8 13 Finska 6 2 1 3 10 9 7 Wales 5 2 0 3 6 7 6 Azerbajdžan 6 0 0 6 0 15 0 ZAGREB - Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica: Luksemburg - Malta 1:1 (0:0) Irska - Australija 2:1 (0:0) ZAGREB - Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica mladih reprezentaciija: Rusija 2 - Roman Adamov 59, Spartak Gognijev 78 Njemačka 1 - Mike Hanke 17 -------------------- Slovenija 2 - Meja 85, Mujakovič 90 Mađarska 2 - Torghelle 42, Jozsi 65 (Hina) im