PANAMERIČKE IGRE: ZLATO ZA GUEVARU

SANTO DOMINGO, 9. kolovoza (Hina/Reuters) - Najbolja svjetska trkačica na 400 metara Meksikanka Ana Guevara pokazala je dobru formu pred skorašnje Svjetsko atletsko prvenstvo osvojivši zlato na Panameričkim igrama u Dominikanskoj Republici.
SANTO DOMINGO, 9. kolovoza (Hina/Reuters) - Najbolja svjetska trkačica na 400 metara Meksikanka Ana Guevara pokazala je dobru formu pred skorašnje Svjetsko atletsko prvenstvo osvojivši zlato na Panameričkim igrama u Dominikanskoj Republici. #L# Guevara je na 400 metara pobijedila sa rezultatom 50.36 sekundi, bila je skoro sekundu brža od Regis sa Grenade, ali i sekundu sporija od svog najboljeg vremena sezona postavljenog prije tri mjeseca u Oregonu. Olimpijski prvak i svjetski doprvak na 110 metara prepone Kubanac Anier Garcia obnovio je ozljedu prepona zbog koje bi mogao prepustiti Pariz. Garcia je unatoč bolovima odlučio trčati polufinale, ali je stigao na cilj tek peti, pogoršavši ozljedu. Na nogometnom turniru Argentina je bila bolja od Meksika 4:3, dok je Paragvaj pobijedio Gvatemalu 2:0. U vaterpolu su Brazilci bili bolji od Meksika 9:4, a prvi favoriti Amerikanci su s lakoćom svladali Argentinu 13:2. U finalu košarkaškog turnira igrat će Amerikanke i Kubanke. Amerikanke su u polufinalu bile bolje od Brazilki 75:69, a Kubanke od Kanađanki 58:49. (Hina) rš