EP PLIVANJE: ŠTAFETA OSMA S REKORDOM, DELAČ U FINALU

GLASGOW, 2. kolovoza (Hina) - Hrvatska kadetska ženska plivačka reprezentacija u sastavu Petra Radović, Nikolina Gudiček, Anja Trišić i Aleksandra Grubić osvojila je osmo mjesto u finalu Europskog prvenstva u Glasgowu u disciplini 4x100 metara slobodno.
GLASGOW, 2. kolovoza (Hina) - Hrvatska kadetska ženska plivačka reprezentacija u sastavu Petra Radović, Nikolina Gudiček, Anja Trišić i Aleksandra Grubić osvojila je osmo mjesto u finalu Europskog prvenstva u Glasgowu u disciplini 4x100 metara slobodno.#L# Naše kadetkinje su u jutrošnjim kvalifikacijama imale osmo vrijeme (3:59.91), što je bio rekord Hrvatske za taj uzrast, a u finalu su ga još dodatno poboljšale isplivavši dionicu za 3:59.32 minuta. Mario Delač izborio je četvrtim mjestom u polufinalu sutrašnju finalnu utrku na 100 slobodno. Delač je isplivao isto vrijeme - 51.13 sekundi - kao u jutrošnjim kvalifikacijama kada je bio treći. Ante Cvitković se nije uspio plasrati u finale na 100 leđno jer je u polufinalu sa 59.37 sekundi zauzeo 16. mjesto. (Hina) rš