SP PLIVANJE - MEDVEŠEK U FINALU

BARCELONA, 24. srpnja (Hina/Reuters) - Slovenac Blaž Medvešek plasirao se u finale utrke na 200 metara leđno na Svjetskom prvenstvu u Barceloni, nakon što je u dodatnom rasplivavanju pobijedio Britanca Gregora Taita.
BARCELONA, 24. srpnja (Hina/Reuters) - Slovenac Blaž Medvešek plasirao se u finale utrke na 200 metara leđno na Svjetskom prvenstvu u Barceloni, nakon što je u dodatnom rasplivavanju pobijedio Britanca Gregora Taita.#L# Medvešek i Tait su u polufinalu isplivali identičan rezultat - 1:59.02 osvojivši osmo mjesto. U dodatnim kvalifikacijama posljednju kartu koja vodi u finale osvojio je Slovenac ostvarivši rezultat 1:58.61, dok je Tait plivao 1:58.80. Prvo vrijeme polufinale isplivao je Amerikanac Aaron Peirsol (1:55.82), dok je Gordan Kožulj bio treći (1:57.94). (Hina) dl dl