SP: HRVATSKA - RUMUNJSKA 12:9 (ŠIRA VERZIJA)

BARCELONA, 18. srpnja (Hina) - U susretu 3. kola A skupine Svjetskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Rumunjsku 12:9 (2:1, 2:3, 5:5, 3:0).
BARCELONA, 18. srpnja (Hina) - U susretu 3. kola A skupine Svjetskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Rumunjsku 12:9 (2:1, 2:3, 5:5, 3:0).#L# Budući da je Mađarska dobila Rumunje sa četiri gola viška, njima je pripalo prvo mjesto u skupini, a Hrvatskoj drugo. Stoga, Mađari izravno idu u četvrtfinale, a Hrvatska će u nedjelju za plasman u četvrtfinale igrati protiv Australije ili SAD-a. Vjerojatniji protivnik su Australci. Priliku za izravni plasman u četvrtfinale Hrvati su propustili u trećoj četvrtini, u kojoj su primili čak četiri pogotka s vanjskih pozicija. Život nam je "zagorčavao" Juravle. Rumunji su sredinom te dionice imali dva pogotka viška (9:7). No, tada kao da im je ponestalo snage. Hrvati su uspjeli poravnati do kraja četvrtine, a zatim i povesti sa tri gola prednosti. U sedam minuta napravili su niz 5:0. U posljednoj minuti susreta nismo iskoristili igrača više, a par sekundi prije kraja Franković je u protunapadu bio sam pred rumunjskim vratarom, ali je pogodio gredu. Iako su propustili priliku za izravni plasman u četvrtfinale, igrači i vodstvo hrvatske reprezentacije drže da je možda čak i bolje što moramo igrati susret osmine finala. U protivnom bi do četvrtfinala imali čak četiri dana pauze, što je, prema mišljenju naših vaterpolista, previše. HRVATSKA - RUMUNJSKA 12:9 (2:1, 2:3, 5:5, 3:0) HRVATSKA: Vićan, Burić, Volarević, Šimenc 1, Vranješ, Štritof 2, Smodlaka, Đogaš 1, Franković 2, Barač 1, Hinić 3, Fatović 2, Kobešćak. RUMUNJSKA: Dinu, Radu 2, Musat, Bonca 1, Iosep, Stoenescu, Cretu 1, Fieresteanu 1, Juravle 4, Angelescu, Diaconu, Kabar, Andrei Dina. IGRAČ VIŠE: Hrvatska 8-3, Rumunjska 4-1 ČETVERCI: Hrvatska 1-1, Rumunjska 0-0. (Hina) im