SP VATERPOLO: HRVATSKA - MAĐARSKA 7:7 (ŠIRA VERZIJA)

BARCELONA, 14. srpnja (Hina) - U susretu 1. kola A skupine Svjetskog prvenstva u vaterpolu reprezentacija Hrvatske je protiv Mađarske odigrala 7:7 (1:3, 4:1, 1:2, 1:1).
BARCELONA, 14. srpnja (Hina) - U susretu 1. kola A skupine Svjetskog prvenstva u vaterpolu reprezentacija Hrvatske je protiv Mađarske odigrala 7:7 (1:3, 4:1, 1:2, 1:1).#L# U izjednačenoj utakmici, prepunoj preokreta neodlučeni ishod možda je i najrealniji, premda smo dojma kako su odabranici izbornika Zorana Roje bili bliži pobjedi. Još jednom se pokazalo kako su Mađari uvijek nezgodan suparnik hrvatskim vaterpolistima. Dosadašnji skor međusobnih ogleda govori dovoljno - u 29 utakmica Mađari su upisali 20 pobjeda, tri susreta završila su bez pobjednika, dok je Hrvatska slavila šest puta. Dvoboj srebrnih i brončanih s nedavnog Europskog prvenstva u Kranju u prvoj je četvrtini potpuno pripao Mađarima. Neprimjetnih 7 hrvatski minuta okončalo je rezultatom 1:3. Obrana nije funkcionirala, a u napadu osim postignutog pogotka nismo uputili niti jedan udarac prema vratima Zoltana Szecsia. Jutarnja matineja, utakmica je počela u 10:45, očito je ostavila traga. U drugoj dionici "barakude" su se probudile i odigrale najbolju četvrtinu. Frano Vićan je probranio i preokrenuli smo rezultat na 5:4. U preostale dvije četvrtine gledali smo izjednačenu igru u kojoj su obje strane zapucale nekoliko "zicera". Frano Vićan je nastavio briljirati i do kraja ogleda je prikupio 9 obrana i još je dva puta isplivao s vrata i oteo suparničkim igračima loptu. Hrvatski vaterpolisti su imali i zadnji napad, no u posljednjih 17 sekundi igre nisu uspjeli uputiti udarac prema mađarskom golu. U prvom dvoboju iz naše skupine Rumunjska je pobijedila Kanadu sa 7:3. Pobjednik skupine direktno će se plasirati u četvrtfinale, dok će drugi i treći odigrati osminu finala. Kako je hrvatsko-mađarski ogled završio bez pobjednika, o prvom mjestu u skupini odlučivat će bolja razlika pogodaka. U drugom kolu Hrvatska će igrati protiv Kanade 16. srpnja. HRVATSKA: Vićan, Burić, Volarević, Šimenc 1, Vranješ, Štritof 1, Smodlaka 1, Đogaš 3, Franković, Barač 1, Hinić, Fatović, Kobešćak MAĐARSKA: Szecsi, T.Varga, Madaras, Z.Varga, Kasas 3, Vari, Kiss 1, Benedek 1, Fodor, Gergely, Steinmmetz, Molnar 1, Biros 1 REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: HRVATSKA 3/6; Mađarska 4/10 ČETVERCI: HRVATSKA - , Mađarska - (Hina) dl dl