NBA: SAN ANTONIO PRVAK - ŠIRA VERZIJA

SAN ANTONIO, 16. lipnja (Hina/AFP) - Košarkaši San Antonio Spursa novi su prvaci NBA lige nakon štzo su u šestoj utakmici finala u svojoj dvorani svladali New Jersey Netse 88:77. Spursi su slavili ukupnim rezultatom 4:2 za svoj drugi naslov - prvi su osvojili 1999. pobjedom nad New Yorkom.
SAN ANTONIO, 16. lipnja (Hina/AFP) - Košarkaši San Antonio Spursa novi su prvaci NBA lige nakon štzo su u šestoj utakmici finala u svojoj dvorani svladali New Jersey Netse 88:77. Spursi su slavili ukupnim rezultatom 4:2 za svoj drugi naslov - prvi su osvojili 1999. pobjedom nad New Yorkom. #L# Svakako najzaslužniji za naslov Teksašna jest njihov gorostasni Tim Duncan koji je sinoć sa "triple doubleom" od 21 košem, 20 skokova i 10 asistencija, te rekordnih osam blokada imao glavnu ulogu u pobjedi. Duncan je obranio i naslov najboljeg igrača finala (MVP), budući da je protiv Netsa imao prosječno 24 poena, 17 skokova i po pet asista i blokada. Nepravedno bi bilo izostaviti ostatak momčadi Spursa, koji su u zadnjoj četvrtini Netsima napravili nevjerovatnih 19:0. Stephen Jackson (17) je u toj seriji ubacio tri trice, Speedy Claxton dao 13, a Argentinac Manu Ginobili 11 koševa, dok je najveći pljesak dvorane zaslužio veteran David Robinson, koji je sa 13 poena i 17 skokova briljirao u zadnjoj utakmici svoje 14-godišnje karijere. "Završiti karijeru sa naslovom prvaka i ne stiditi se svog učinka čini me izabranim od Boga", kazao je duboko religiozni Robinson. New Jersey Netsi i drugu godinu zaredom gube u finalima od prvaka Zapada, no za razliku od lani kada su sa 4:0 "pometeni" od Lakersa, sada su Spursima pružili dostojan otpor. Jason Kidd (21), Kerry Kittles (16) i ostali Netsi igrali su dobro većinu šeste utakmice, neprestano su bili u vodstvu, a devet minuta prije kraja držali su vodstvo 72:63. Niti šest minuta kasnije već je bilo 82:72 za domaćine, a Teksašani su zabijali iz svih pozicija, uz ogromnu prednost u skoku. "Imali smo pobjedu, imali smo igru i bio sam siguran da ćemo dobiti. Što se dogodilo u tih pet minuta, stvarno mi nije jasno", riječi su Jasona Kidda. (Hina) rš