SKV: SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 15. lipnja (Hina) - KRANJ - U finalnom susretu Europskog prvenstva u vaterpolu reprezentacija Hrvatske je nakon produžetka izgubila od Srbije i Crne Gore 8:9 (3:2, 0:1, 4:3, 1:2, 0:1, 0:0). Hrvatski vaterpolisti tako niti u svom trećem velikom finalu nisu uspjeli izboriti pobjedu. Prvi put poklekli su u finalu Olimpijskih igara u Atlanti 1996. protiv Španjolaca, a potom i u finalu Europskog prvenstva u Firenzi 1999. godine protiv Mađara. KRANJ - Vaterpolisti Mađarske osvojili su treće mjesto na Europskom prvenstvu u Kranju nakon što su pobijedili reprezentaciju Rusije sa 12:6 (2:1, 4:3, 3:2, 3:0).HALLE - Peti tenisač sa svjetske ljestvice Švicarac Roger Federer bez većih je problema u finalnom ogledu ATP teniskog turnira u Halleu pobijedio Nijemca Nicolasa Kiefera sa 6:1, 6:3. Prvi nositelj je slavio za svega 68 minuta i tako stigao do prve turnirske pobjede na travnatima terenima i četvrte ove godine.LONDON - U finalnom ogledu ATP teniskog turnira Stella Artois Championships u londonskom Queens's Clubu Amerikanac Andy Roddick je pobijedio Francuza Sebastien Grosjean sa 6:3, 6:3. Roddick je do pobjede i 94.700 eura došao za svega 59 minuta. BIRMINGHAM - Bugarska tenisačica Magdalena Maleeva pobjednica je
ZAGREB, 15. lipnja (Hina) - KRANJ - U finalnom susretu Europskog prvenstva u vaterpolu reprezentacija Hrvatske je nakon produžetka izgubila od Srbije i Crne Gore 8:9 (3:2, 0:1, 4:3, 1:2, 0:1, 0:0). Hrvatski vaterpolisti tako niti u svom trećem velikom finalu nisu uspjeli izboriti pobjedu. Prvi put poklekli su u finalu Olimpijskih igara u Atlanti 1996. protiv Španjolaca, a potom i u finalu Europskog prvenstva u Firenzi 1999. godine protiv Mađara. KRANJ - Vaterpolisti Mađarske osvojili su treće mjesto na Europskom prvenstvu u Kranju nakon što su pobijedili reprezentaciju Rusije sa 12:6 (2:1, 4:3, 3:2, 3:0). HALLE - Peti tenisač sa svjetske ljestvice Švicarac Roger Federer bez većih je problema u finalnom ogledu ATP teniskog turnira u Halleu pobijedio Nijemca Nicolasa Kiefera sa 6:1, 6:3. Prvi nositelj je slavio za svega 68 minuta i tako stigao do prve turnirske pobjede na travnatima terenima i četvrte ove godine. LONDON - U finalnom ogledu ATP teniskog turnira Stella Artois Championships u londonskom Queens's Clubu Amerikanac Andy Roddick je pobijedio Francuza Sebastien Grosjean sa 6:3, 6:3. Roddick je do pobjede i 94.700 eura došao za svega 59 minuta. BIRMINGHAM - Bugarska tenisačica Magdalena Maleeva pobjednica je 170.000 dolara vrijednog Edgbaston Open WTA turnira u Birminghamu. Treća nositeljica je u finalnom dvoboju pobijedila Japanku Shinobu Asagoe sa 6:1, 6:4. ZAGREB - Najbolji jahač središnje Europe Slovak Juraj Hanulay pobjednik je tradicionalnog međunarodnog konjičkog natjecanja u preskakanju prepona, koje je danas završeno na zagrebačkom Hipodromu. Hanulay je u najatraktivnijoj utakmici 48. Lipanjskog turnira na visini prepona od 140 centimetara osnovni parkur prošao s čak dva konja bez kaznenih bodova. To je u konkurenciji 16 jahačkih parova uspjelo još samo našoj najboljoj jahačici Andrei Novak na konju All Night iz Purgerskog konjičkog kluba. U baražu je Hanulay "Campino" ponovno prošao bez kaznenih bodova, dok je Andrea imala jedno rušenje i osvojila drugo mjesto, pa Hanulay s drugim konjem nije niti nastupio. GRENOBLE - Američki biciklist Lance Armstrong poslao je poruku svojim suparnicima uoči početka najprestižnije biciklističke utrke na svijetu, Tour de France. Četverostruki pobjednik Toura je drugu godinu uzastopce slavio na utrci Dauphine Liberere, jednoj od posljednjih provjera prije utrke po Francuskoj. Armstrong je u zadnjoj, šestoj etapi od Briancona do Grenobla, koju je dobio Cedric Vasseur (Cofidis), osvojio peto mjesto, te tako sačuvao prednost u ukupnom poretku. Drugo mjesto pripalo je Španjolcu Ibanu Mayu, dok je treći bio Britanac David Millar. GLASGOW - Nizozemac Michael Mols (32) produžio je ugovor s novim škotskim nogometnim prvakom Rangersom na još godinu dana. "Oduševljeni smo što je Mols odlučio ostati u našoj momčadi. Njegovim ostankom riješili smo pitanje jednog napadača," kazao je direktor Rangersa, Martin Bain. Mols je stigao u Rangers 1999. godine iz Utrechta, a ove je sezone postigao 14 pogodaka. (Hina) dl dl