SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 5. lipnja (Hina) - SAN ANTONIO - U prvom dvoboju velikog finala NBA lige San Antonio Spursi su pobijedili New Jersey Netse sa 101:89. Junak dvoboja u SBC Centru bio je centar Spursa, Tim Duncan, koji se razigrao u drugom poluvremenu i na koncu prikupio 32 koša, 20 skokova, 7 blokada, 6 asistencija i 3 ukradene lopte. Prva zvijezda teksaške momčadu u prve dvije četvrtine postigla je tek osam koševa, no nastavak utakmice je bio je briljantan. Dvoznamenkasti broj koševa u redovima domaćina ubacili su i Tony Parker (16), David Robinson (14), Malik Rose (12) i Stephen Jackson (12). Ovo je bio prvi poraz Netsa u doigravanju nakon 10 uzastopnih pobjeda, a jedan od razloga teškog poraza bilo je i vrlo loše izdanje Jasona Kidda, koji je postigao svega 10 koševa, uz šut 4-17. Prvi strijelac gostiju bio je Kenyon Martin (21), dok su Lucious Harris i Richard Jefferson dodali po 15 koševa.DETROIT - Legendarni američki košarkaš Ervin Magic Johnson dobit će još jedno veliko priznanje, točnije statuu u Sveučilištu Michigan State, koje je Magic predvodio do naslova prvaka sveučilišne lige. Magicov kip izradit će poznati umjetnik Omri Amrany, koji je izradio i statuu Michaela Jordana, koja se nalazi ispred United Centra u Chicagu. Johnson je 1979. godine postao član Los Angelesa,
ZAGREB, 5. lipnja (Hina) - SAN ANTONIO - U prvom dvoboju velikog finala NBA lige San Antonio Spursi su pobijedili New Jersey Netse sa 101:89. Junak dvoboja u SBC Centru bio je centar Spursa, Tim Duncan, koji se razigrao u drugom poluvremenu i na koncu prikupio 32 koša, 20 skokova, 7 blokada, 6 asistencija i 3 ukradene lopte. Prva zvijezda teksaške momčadu u prve dvije četvrtine postigla je tek osam koševa, no nastavak utakmice je bio je briljantan. Dvoznamenkasti broj koševa u redovima domaćina ubacili su i Tony Parker (16), David Robinson (14), Malik Rose (12) i Stephen Jackson (12). Ovo je bio prvi poraz Netsa u doigravanju nakon 10 uzastopnih pobjeda, a jedan od razloga teškog poraza bilo je i vrlo loše izdanje Jasona Kidda, koji je postigao svega 10 koševa, uz šut 4-17. Prvi strijelac gostiju bio je Kenyon Martin (21), dok su Lucious Harris i Richard Jefferson dodali po 15 koševa. DETROIT - Legendarni američki košarkaš Ervin Magic Johnson dobit će još jedno veliko priznanje, točnije statuu u Sveučilištu Michigan State, koje je Magic predvodio do naslova prvaka sveučilišne lige. Magicov kip izradit će poznati umjetnik Omri Amrany, koji je izradio i statuu Michaela Jordana, koja se nalazi ispred United Centra u Chicagu. Johnson je 1979. godine postao član Los Angelesa, a već iduće godine Lakersi su osvojili NBA naslov. Magic je u dresu Lakersa ukupno osvojio pet naslova (1980, '82, '85, '87, '88). Prošle godine uvršten je u Kuću slavnih "Hall of fame", a 1996. godine uvršten je među 50 najboljih košarkaša svih vremena u NBA ligi. U svojoj bogatoj riznici trojefa ima i olimpijsko zlato iz Barcelone. GLASGOW - Čelnici škotskog nogometnog prvaka Glasgow Rangersa odbili su produžiti ugovor Claudiu Caniggi (36) i bivši argentinski internacionalac može napustiti klub bez odštete. "Zahvalili smo se Claudiu na dosadašnjoj suradnji. Rastali smo se vrlo korektno," kazao je direktor Rangersa, Martin Bain. Caniggia je Rangers stigao 2001. godine iz Dundeea, a u 78 nastupa postigao je 21 pogodak. BERLIN - Iako su čelnici Njemačkog nogometnog saveza i Sudačke organizacije uporno odbijali sve optužbe ipak se pokazalo kako nogometni suci u Bundesligi favoriziraju domaće klubove. Studija Matthiasa Suttera i Martina Kochera sa Sveučilišta u Innsbrucku pokazala je kako "ljudi u crnom" štite domaće klubove i čine mnoge pogreške na štetu gostujućih momčadi. Sutter i Kocher su pregledali video zapise svih utakmica iz sezone 2000-2001 i ustvrdili kako je broj dosuđenih jedanaesteraca za domaće momčadi daleko veći, dok gostujuće momčadi vode u broju crvenih kartona. I broj pogrešnih sudačkih oduka većinom je na štetu gostiju. Iako studnije još nije objavljena, već je izazvala niz kontraverzi u Njemačkoj. RENNES - Nakon što je Vahid Halilhodžić podnio ostavku i preselio u Paris St Germain za novog trenera francuskog prvoligaša Rennesa izabran je Rumunj Laszlo Boloni. Posljednje dvije sezone rumunjski nogometni stručnjak proveo je na klupi Sportinga i premda je prošle sezone predvodio momčad do dvostruke krune, ove je sezone dobio otkaz. Uprava nije bila zadovoljna trećim mjestom u portugalskom prvenstvu i umjesto njega doveden je bivši trener Porta, Fernando Santos. Boloni je za Rennes, koji se u posljednjem kolu spasio ispadanja iz Le Championnata, potpisao ugovor na dvije godine. BEČ - Bivši izbornik švicarske nogometne vrste, Francuz Gilbert Gress (61) novi je trener austrijskog prvoligaša Sturma. Gress je za momčad iz Graza potpisao jednogodišnji ugovor s mogučnošću produživanja suradnje na još jednu sezonu. Posljednji trenerski posao obavljao je prošle godine u Metzu, na nakon što su njegovi odabranici ispali u drugu ligu dobio je otkaz. Gress je od 2000. do 2001. godine vodio švicarsku reprezuentaciju. Nakon odlaska Ivice Osima, Sturm je ove sezone trenirao Franco Foda. SANTOS - Brazilski nogometni prvak, Santos u prvom je dvoboju polufinala Copa Libertadores pobijedio kolumbijski Medellin sa 1:0 (0:0). Strijelac jedinog pogotka bio je Nene u 67. minuti. Međutim, Brazilci su mogli "unakaziti" kolumbijsku momčad. U prvom poluvremenu imali su niz sjajnih prilika i samo je čuda spasilo goste od potpune katastrofe. Igrači Medellina učinili su 30-tak prekršaja, zaradili su i pet žutih kartona no uspjeli su izvući minimalan poraz. Uzvratna utakmica na rasporedu je 18. lipnja. U drugom polufinalnom paru sastaju se argentinska Boca Juniors i kolumbijska America de Cali. (Hina) dl dl