NHL: NASLOV ZA DEVILSE

EAST RUTHERFORD, 10. lipnja (Hina) - Hokejaši na ledu New Jersey Devilsa prvaci su NHL lige za sezonu 2002/03. U odlučnoj, sedmoj utakmici finala Devilsi su u svojoj dvorani pobijedili Anaheim Mighty Duckse 3:0, te tako sa ukupnim rezultatom 4:3 osvojili svoj treći naslov u zadnjem desetljeću.
EAST RUTHERFORD, 10. lipnja (Hina) - Hokejaši na ledu New Jersey Devilsa prvaci su NHL lige za sezonu 2002/03. U odlučnoj, sedmoj utakmici finala Devilsi su u svojoj dvorani pobijedili Anaheim Mighty Duckse 3:0, te tako sa ukupnim rezultatom 4:3 osvojili svoj treći naslov u zadnjem desetljeću. #L# Junaci pobjede su kod Devilsa bili Mike Rupp sa jednim pogotkom i dvije asistencije, dok je vratar Martin Brodeur po treći puta u finalu sačuvao svoju mrežu, a kako mu je to čak sedmi puta u ovogodišnjem doigravavanju, oborio je i NHL rekord Dominica Hašeka. Rupp (23) je prvi pogodio mrežu Moćnih Pataka u drugoj trećini, da bi u 33. minuti namjestio pogodak Jeffu Friesenu za 2:0. Kombinacija Rupp-Friesen postigla je i konačni rezultat četiri minute prije kraja susreta, koji će se pamtiti kao tek 12. u NHL povijesti doigravanja jer se dosad tek 11 puta dogodilo da finalna serija ode do sedme utakmice. Po prvi puta od 1965. u finalu su domaće momčadi dobile sve utakmice. (Hina) rš