EP: HRVATSKA - NJEMAČKA 12:11 (ŠIRA VERZIJA)

KRANJ, 6. lipnja (Hina) - U susretu 1. kola B skupine Europskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Njemačku 12:11 (2:3, 2:2, 3:2, 5:4).
KRANJ, 6. lipnja (Hina) - U susretu 1. kola B skupine Europskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Njemačku 12:11 (2:3, 2:2, 3:2, 5:4).#L# Iako u ulozi autsajdera, njemački vaterpolisti ponovno su se, kao i na prošlom EP, pokazali vrlo nezgodnim protivnikom za našu reprezentaciju. Hrvati su se mučili tijekom cijelog susreta, a veći dio utakmice Nijemci su čak bili i u vodstvu. Hrvatska je prvi puta povela tri minute prije kraja treće četvrtine (7:6), no u posljednju dionicu reprezentacije su ušle poravnate, bilo je 7:7. Zadnja četvrtina bila je pravi triler. Četiri puta je rezultat bio izjednačen, jednom su Nijemci, a četiri puta Hrvati bili u vodstvu. Posljednje poravnanje bilo je 51 sekundu prije kraja susreta (11:11). Hrvati su krenuli u svoj zadnji napad, a 30 sekundi prije kraja Smodlaka je uspio izboriti igrača više. Posljednju priliku za pobjedu Hrvati nisu propustili i 10 sekundi prije kraja zabili su za konačnih 12:11. Sutra Hrvati igraju protiv Slovenaca (19 sati). HRVATSKA - NJEMAČKA 12:11 (2:3, 2:2, 3:2, 5:4) HRVATSKA: Vićan, Volarević, Vranješ 2, Burić 1, Šimenc 3, Premuš, Štritof 2, Smodlaka 1, Đogaš 2, Barač, Hinić, Fatović, Kobešćak, Herceg, Franković 1. NJEMAČKA: Čigir, Schertwitis, Pohlmann, Dierolf 2, Weissinger 1, Kreuzmann 1, Nossek 3, Ingenlath, Kaiser, Mackben, Politze 4, Schroedter, Wollthan, Purschke, Zellmer. ČETVERCI: Hrvatska 0-0, Njemačka 0-0. IGRAČ VIŠE: Hrvatska 6-11, Njemačka 7-9 (Hina) im