VATERPOLO: MLADOST ZAGREB - SPANDAU BERLIN 6:5

GENOVA, 17. svibnja (Hina) - Vaterpolisti zagrebačke Mladosti osvojili su treće mjesto na završnom turniru za prvaka Europe u Genovi. U dvoboju za treće mjesto Mladost je svladala njemački Spandau 04 Berlin sa 6:5 (2:0, 2:1, 2:2, 0:2).
GENOVA, 17. svibnja (Hina) - Vaterpolisti zagrebačke Mladosti osvojili su treće mjesto na završnom turniru za prvaka Europe u Genovi. U dvoboju za treće mjesto Mladost je svladala njemački Spandau 04 Berlin sa 6:5 (2:0, 2:1, 2:2, 0:2).#L# Hrvatski prvak je nakon jučerašnjeg propuštanja velike prilike za nastup u finalu - minutu prije kraja su pri rezultatu 4:4 Zagrepčani imali igrača više protiv domaćina Pro Recca - danas u revijalnoj utakmici pobijedili Nijemce 6:5. Mladost je osam minuta prije kraja vodila sa 6:2 i činilo se da će lako do pobjede, ali je potom uslijedilo strahovito opuštanje - Nijemci su dali tri pogotka zaredom, a u zadnje dvije minute imali su dvaput igrača više za poravnanje, koje srećom nisu iskoristili. Mladosti je ovo bio četvrti nastup na završnim turnirima - dvaput su bili finalisti (1997, 2000), a dvaput su bili treći - 1998 i 2003. MLADOST: Vićan, Perčinić; Čomakidze 1, Vrbičić, Jelača, Šimenc 3, Štritof, Rogin, Oreb 1, Milaković 1, Primorac, Koljanin, Kobešćak. SPANDAU 04: Čigir, Andruiskiewicz; Schroedter, Kirsch, Ingelath, Politze 2, Savić 1, Scwethwitsc 1, Schloterbeck, Weisinger 1, Mackeben, Pohlmann, Kutschke. REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: MLADOST 8 (3), SPANDAU 7 (1) U finalnom susretu u 17.45 sati će se za naslov Pro Recco s pobjednikom igrati u finalu u 17.45. (Hina) rš