SKV: SPORT U 12,30 SATI

ZAGREB, 1. lipnja (Hina) -SPLIT - U prvoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Splita CO su na domaćem terenu pobijedili Cibonu VIP 76:66 (18:14, 40:31, 61:47). Veći dio prvog poluvremena gosti iz Zagreba su držali priključak. Splićani su se uspjeli odvojiti neposredno prije odlaska na odmor, na plus devet. Osim toga, na početku druge četvrtine ozlijedio se Cibonin najbolji igrač Slaven Rimac. U trećoj četvrtini Splićani su uspješno držali "cibose" na odstojanju, a u početnih tri i pol minute posljednje dionice pala je odluka o pobjedniku. Nizom 9-4 domaćini su odmakli na 19 koševa viška (70-51).Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Žižić (23 koša), Rađa (13) i Sesar (14). Ružić sa 15 i Mamić sa 14 poena bili su najefiaksniji kod Cibone. Druga utakmica finala igra se u utorak, 3. lipnja, u Zagrebu.MILANO - Nakon trijumfa u finalu Lige prvaka, nogometaši AC Milana došli su do još jednog trofeja, talijanskog kupa. U uzvratnoj utakmici finala Kupa na svom su terenu odigrali 2:2 protiv Rome, što im je bilo dovoljno za naslov, jer su u prvom susretu slavili sa 4:1. Strijelci za AC Milan bili su Rivaldo (65) i Filippo Inzaghi (90+3), a oba pogotka za Romu postigao je Francesco Totti (56, 64). Roma je utakmicu završila sa čak dva igrača manje, jer su isključeni
ZAGREB, 1. lipnja (Hina) - SPLIT - U prvoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Splita CO su na domaćem terenu pobijedili Cibonu VIP 76:66 (18:14, 40:31, 61:47). Veći dio prvog poluvremena gosti iz Zagreba su držali priključak. Splićani su se uspjeli odvojiti neposredno prije odlaska na odmor, na plus devet. Osim toga, na početku druge četvrtine ozlijedio se Cibonin najbolji igrač Slaven Rimac. U trećoj četvrtini Splićani su uspješno držali "cibose" na odstojanju, a u početnih tri i pol minute posljednje dionice pala je odluka o pobjedniku. Nizom 9-4 domaćini su odmakli na 19 koševa viška (70-51).Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Žižić (23 koša), Rađa (13) i Sesar (14). Ružić sa 15 i Mamić sa 14 poena bili su najefiaksniji kod Cibone. Druga utakmica finala igra se u utorak, 3. lipnja, u Zagrebu. MILANO - Nakon trijumfa u finalu Lige prvaka, nogometaši AC Milana došli su do još jednog trofeja, talijanskog kupa. U uzvratnoj utakmici finala Kupa na svom su terenu odigrali 2:2 protiv Rome, što im je bilo dovoljno za naslov, jer su u prvom susretu slavili sa 4:1. Strijelci za AC Milan bili su Rivaldo (65) i Filippo Inzaghi (90+3), a oba pogotka za Romu postigao je Francesco Totti (56, 64). Roma je utakmicu završila sa čak dva igrača manje, jer su isključeni Antonio Cassano (70) i Francesco Totti (86). Hrvatski reprezentativac Dario Šimić odigrao je 83. minute, a zamijenio ga je Danac Thomas Helveg. PARIZ - Nogometaši Auxerrea pobijedili su finalu Francuskog kupa, koji je odigran na Stade de France pred 75.000 gledatelja, Paris St Germain 2:1. Auxerreu je to treći naslov pobjednika Kupa. PSG je poveo u 21. minuti pogotkom Huga Leala. Isti igrač isključen je u 67. minuti. Parižani su imali Kup u rukama sve do 13 minuta prije kraja susreta, a onda je uslijedio potop. Djibril Cisse je poravnao u 77., a Jean Alain Boumsong je u 89. minuti postigao pobjednički gol. ANAHEIM - Pobjedom 3:2 u produžetku treće utakmice finala američko- kanadske hokejaške lige (NHL), Anaheim Mighty Ducksi vratili su se među žive. U prve dvije finalne utakmice Anaheim je doživio dva poraza od New Jersey Devilsa, ne postigavši pritom ni pogotka. Sinoć je momčad iz Kalifornije pokazala drugo lice. Anaheim je poveo u 24. minuti pogotkom Marca Chouinarda. Poravnao je Patrik Elias (34), a samo minutu kasnije domaćini su ponovno vodili. Strijelac je bio Sandis Ozolinsh. Produžetak je pogotkom u 50. minuti osigurao Scott Gomez. Gol odluke u sedmoj minuti produžetka zabio je Bjelorus Ruslan Salej. Nakon tri utakmice finala New Jersey vodi 2:1, a četvrta se ponovno igra na ledu Anaheima, u ponedjeljak. DETROIT - Finalisti Istočne konferencije NBA lige Detroit Pistonsi otpustili su trenera Ricka Carlislea. "Nije to bila laka odluka. Rick je puno učinio za ovu momčad", izjavio je sportski direktor Detroita Joe Dumars. Carlisle odlazi iako je u protekle dvije sezone postigao odlične rezultate, te unatoč tome što mu je ostala još godina ugovora s Pistonsima. Prošle sezone bio je proglašen najboljim trenerom lige, a ove je igrao u finalu Istoka, u kojem su poraženi od New Jerseya 0:4. Navodno je razlog iznenadnom otkazu donedavni trener Philadephije Larry Brown, koji je početkom tjedna otišao s klupe Sixersa. Priča se da Pistonsi žele pod svaku cijenu dovesti Browna. No, Dumars zasad odbija takve špekulacije. MONTE CARLO - Britanski vozač Jenson Button, koji je jučer doživio tešku nesreću, neće voziti današnju utrku "formule 1" za Veliku nagradu Monaca. "Jenson nam je jutros kazao da je spreman i da može voziti. No, nakon konzultacija s liječnicima ipak smo odlučili da ne vozi. Mislim da je to najpametnije za sve", izjavio je David Richards, šef momčadi BAR-Honde. Tijekom jučerašnjeg treninga Button se prilikom izlaska iz tunela izvrtio pri brzini od 300 km/h, te je udario u zaštitni zid od guma. Na sreću prošao je bez ozbiljnijih ozljeda, ali zbog šoka nije nastupio u kvalifikacijama. Danas će s prve startne pozicije krenuti Ralf Schumacher. U prvom startnom redu još je Finac Kimi Raikkonen. Iz drugog reda startat će Juan Pablo Montoya i Jarno Trulli, a peterostruki svjetski prvak Michael Schumacher tek iz trećeg. (Hina) im