SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 30. svibnja (Hina) - DALLAS - Košarkaši San Antonio Spursa plasirali su se u veliko finale NBA lige nakon što su u šestoj utakmici finala Zapada u gostima svladali Dallas Maverickse 90:78. San Antonio je pobjednik serije sa omjerom 4:2, a u finalu će biti domaćin prve utakmice protiv prvaka Istoka New Jersey Netsa. Začudo, čovjek koji je odveo Spurse u finale bio je pomalo zaboravljeni veteran Steve Kerr, koji je do sinoć u playoffu dobio ravno tri minute, a sinoć je dobio šansu koju je fantastično iskoristio. Naime, Spursi su gubili sa 13 razlike na početku zadnje četvrtine, pa je u očaju trener Greg Popovich potražio izlaz na klupi, uvevši poznatog šutera trica Kerra. On je napravio preokret sa svojih 12 poena u zadnjoj četvrtini - sve sa tricama, pokrenuvši nevjerovatnu seriju Spursa od 23:0, nakon čega se Dallas nije vratio. "Ovo je svakako jedna od najvećih večeri moje karijere. Ja ipak imam 37 godina i pitanje je hoću li ovako nešto moći ponoviti. Cijelu godinu sam razmišljao na pravi način - nije važno koliko dajem i koliko igram, nešto dobroga se mora dogoditi. Ispalo je da sam odlučio pobjednika u šestoj utakmici finala Zapada", presretan je bio Kerr, koji vjerovatno ne bi ni igrao da sjajni Francuz Tony Parker nije pred kraj malaksao zbog stomačnih tegoba. Stephen Jackson (24) i Tim Duncan (18, 11
ZAGREB, 30. svibnja (Hina) - DALLAS - Košarkaši San Antonio Spursa plasirali su se u veliko finale NBA lige nakon što su u šestoj utakmici finala Zapada u gostima svladali Dallas Maverickse 90:78. San Antonio je pobjednik serije sa omjerom 4:2, a u finalu će biti domaćin prve utakmice protiv prvaka Istoka New Jersey Netsa. Začudo, čovjek koji je odveo Spurse u finale bio je pomalo zaboravljeni veteran Steve Kerr, koji je do sinoć u playoffu dobio ravno tri minute, a sinoć je dobio šansu koju je fantastično iskoristio. Naime, Spursi su gubili sa 13 razlike na početku zadnje četvrtine, pa je u očaju trener Greg Popovich potražio izlaz na klupi, uvevši poznatog šutera trica Kerra. On je napravio preokret sa svojih 12 poena u zadnjoj četvrtini - sve sa tricama, pokrenuvši nevjerovatnu seriju Spursa od 23:0, nakon čega se Dallas nije vratio. "Ovo je svakako jedna od najvećih večeri moje karijere. Ja ipak imam 37 godina i pitanje je hoću li ovako nešto moći ponoviti. Cijelu godinu sam razmišljao na pravi način - nije važno koliko dajem i koliko igram, nešto dobroga se mora dogoditi. Ispalo je da sam odlučio pobjednika u šestoj utakmici finala Zapada", presretan je bio Kerr, koji vjerovatno ne bi ni igrao da sjajni Francuz Tony Parker nije pred kraj malaksao zbog stomačnih tegoba. Stephen Jackson (24) i Tim Duncan (18, 11 skokova) su ugradili svoj doprinos u pobjedu, dok su Nick Van Exel (19), Walt Williams (17) i Raef LaFrentz (12, 12 skokova) bili najbolji kod Dallasa, u čijim se redovima jako osjetio izostanak Dirka Nowitzkog koji zbog ozljede koljena nije igrao na zadnje tri utakmice. HAMBURG - Hrvatski reprezentativac Niko Kovač najvjerovatnije će karijeru nastaviti u berlinskoj Herthi ukoliko ga njegov sadašnji klub Bayern Muenchen pusti, piše njemački list Kicker. Niko Kovač (31) je došao u redove njemačkog prvaka 2001. iz SV Hamburga, ali se nije uspio nametnuti, pa je vodstvo Bayerna nedavno objavilo kako ga je spremno pustiti, mada mu ugovor ističe tek 2005. Hrvatski reprezentativac je rođen u Berlinu, a već je igrao za Herthu od 1991. do 1996. Jedini problem bi mogla biti činjenica da Hertha ne želi platiti više od milijun i pol eura za Kovača. MEDELLIN - Nogometaši kolumbijskog Medellina plaisrali su se u polufinale južnoameričkog Copa Libertadores nakon što su u uzvratu u Medellinu svladali brazilski Gremio 2:1. Pogotke su za Medellin postigli Jorge Horacio Serna (28) i William Vasquez (90+1), dok je strijelac za Gremio bio Anderson Lima (29). U prvom susretu u Brazilu rezultat je bio 2:2. Uz Medellin, u polufinale Cope plasirala se još jedna kolumbijska momčad - America Cali, te argentinska Boca Juniors i brazilski Santos. REGGIO CALABRIA - U prvom susretu majstorice za ostanak u Talijanskoj Seriji A Reggina i Atalanta su u Reggio Calabriji igrali 0:0. Atalanta je od 65. minute igrala bez isključenog Luigia Sale. Uzvratna utakmica igra se 1. lipnja u Bergamu, a konačni pobjednik ostaje u ligi, dok poraženi ispada. EAST RUTHERFORD - U drugom susretu finala NHL lige hokejaši New Jersey Devilsa su svladali na svom ledu Anaheim Mighty Duckse 3:0. U seriji na četiri pobjede New Jersey vodi 2:0. (Hina) rš