SKV: SPORT U 12. 30 SATI

ZAGREB, 24. svibnja (Hina) - PARIZ/ZAGREB, 24. svibnja (Hina) - Hrvatska stolnotenisačica Tamara Boroš nije se uspjela plasirati u finale Svjetskog prvenstva u Parizu, ali je osvojila brončano odličje. Boroš je u polufinalu poražena od višestruke svjetske i olimpijske pobjednice Kineskinje Wang Nan 4:0 (12, 8, 3, 4), pa joj je za utjehu ostala bronca koju je osvojila jučerašnjom pobjedom nad Kineskinjom sa američkom putovnicom Jun Gao Chang 4:3. Brončana medalja svijetu najveći je uspjeh Tamare Boroš, hrvatskog ali i europskog stolnog tenisa budući da je nakon čak deset godina Tamara prva Europljanka koja je osvojila medalju na SP-u, a od Sarajeva 1973. to je uspjelo još samo trima igračicama koje nisu iz Kine, odnosno Azije. Za plasman u finale Boroš je imala "nemoguću misiju" - svladati Kineskinju Wang Nan - jedinu jaču igračicu na svijetu koju Tamara Boroš nikad nije pobijedila i čija joj igra nikako ne odgovara. Konačnih 4:0 jako vara jer je Hrvatica u prvom setu - koji se pokazao ključnim - propustila četiri lopte, a i drugi set odlučila je samo jedna loptica. Prvi set bio je uistinu dramatičan - Kineskinja je povela sa 7:2 i činilo se da će Boroš opet platiti cijenu sporog ulaska u meč. No, Boroš se potom "budi" - radi seriju od šest poena i od 4:8 dolazi do 10:8. Nažalost, Tamara ne iskorištava čak četiri set
ZAGREB, 24. svibnja (Hina) - PARIZ/ZAGREB, 24. svibnja (Hina) - Hrvatska stolnotenisačica Tamara Boroš nije se uspjela plasirati u finale Svjetskog prvenstva u Parizu, ali je osvojila brončano odličje. Boroš je u polufinalu poražena od višestruke svjetske i olimpijske pobjednice Kineskinje Wang Nan 4:0 (12, 8, 3, 4), pa joj je za utjehu ostala bronca koju je osvojila jučerašnjom pobjedom nad Kineskinjom sa američkom putovnicom Jun Gao Chang 4:3. Brončana medalja svijetu najveći je uspjeh Tamare Boroš, hrvatskog ali i europskog stolnog tenisa budući da je nakon čak deset godina Tamara prva Europljanka koja je osvojila medalju na SP-u, a od Sarajeva 1973. to je uspjelo još samo trima igračicama koje nisu iz Kine, odnosno Azije. Za plasman u finale Boroš je imala "nemoguću misiju" - svladati Kineskinju Wang Nan - jedinu jaču igračicu na svijetu koju Tamara Boroš nikad nije pobijedila i čija joj igra nikako ne odgovara. Konačnih 4:0 jako vara jer je Hrvatica u prvom setu - koji se pokazao ključnim - propustila četiri lopte, a i drugi set odlučila je samo jedna loptica. Prvi set bio je uistinu dramatičan - Kineskinja je povela sa 7:2 i činilo se da će Boroš opet platiti cijenu sporog ulaska u meč. No, Boroš se potom "budi" - radi seriju od šest poena i od 4:8 dolazi do 10:8. Nažalost, Tamara ne iskorištava čak četiri set lopte, a Wang uspijeva svoju prvu za dobitak premijernog seta 14:12. I drugi set je dobila Kineskinja u nevjerovatno izjednačenoj borbi u kojoj nijedna igračica nije imala više od jednog poena prednosti sve dok kod vodstva 8:7 Wang nije pogodila "prasicu" - sami rub stola - za 9:7 i set. Boroš se potpuno "slomila" u trećem setu kada je povela sa 3:1, a potom izgubila deset poena zaredom od fantastične Kineskinje. U finalu Wang čeka prva stolnotenisačica svijeta - naravno Kineskinja - Zhang Yining koja je u drugom polufinalu svladala sunarodnjakinju Li Ju sa 4:0 (11:8, 17:15, 11:4, 11:8). DALLAS - U trećem susretu finala Zapadne konferencije NBA lige košarkaši San Antonio Spursa svladali su u gostima Dallas Maverickse 96:83. U seriji na četiri pobjede San Antonio vodi 2:1, a četvrta utakmica igra se u nedjelju navečer u Dallasu. Spursi su pobjedom uzvratili Dallasu za poraz u prvoj utakmici u San Antoniu, a sve zasluge idu Timu Duncanu i francuskom braniču Tonyu Parkeru. Duncan je bio posve dominantan sa 34 poena, 24 skoka i šest blokada, dok je Parker postigao čak 29 poena, od čega 19 u trećoj četvrtini, kada se prednost Mavsa sa poluvremena (46:38) pretvorila u velikih 81:66 za goste. "Tim Duncan je najbolji igrač lige jer je sjajan pod oba obruča. Kako je igrao večeras, to je bilo strašno. A kada smo njega nekako uspjeli zaustaviti, pojavio se Parker i ubacio nam 19 poena u četvrtini", kazao je trener Mavericksa Don Nelson, očajan i zbog ozljede najjačeg aduta Mavsa Nijemca Dirka Nowitzkog. On je pred kraj utakmice doživio težak udarac u koljeno i morali su ga iznijeti sa parketa. "Sve se dogodilo brzo, nadam se da Ginobili nije imao namjeru da me sredi. Nikad nisam imao ozljedu koljena u karijeri, a sada znam kako gadno boli", riječi su njemačkog "wunderkinda" koji je utakmicu završio sa 15 poena i 9 skokova, dok je Nick van Exel dao 16 koševa. OTTAWA - Hokejaši New Jersey Devilsa igrat će u finalu NHL lige nakon što su u odlučnoj, sedmoj utakmici finala Istočne konferencije u Ottawi svladali Senatorse 3:2. Odlučni pogodak postigao je Jeff Friesen nešto više od dvije minute prije kraja dvoboja i cijele serije, koja je bila izuzetno uzbudljiva. Ottawa je gubila 3:1 u seriji, a zatim su dvaput pobijedili Devilse, između ostaloga i na njihovom ledu na kojem su dotad bili neporaženi. Devilsima je to treće NHL finale u zadnje četiri godine, 2000. su osvojili naslov pobjedom nad Dallasom (4:2), a naredne godine su izgubili od Colorada (4:3). U finalu ih čeka atrakcija i najveće iznenađenje lige Anaheim Mighty Ducksi, a prva utakmica igra se u utorak u New Jerseyu. PARIZ - Rezultati polufinalnih susreta muških parova na Svjetskom stolnoteniskom prvenstvu u Parizu: Wang Hao/Kong Linghui (Kina) - Oh Sang Eun/Kim Taek Soo (Kor) 4:1 (11:9, 5:11, 11:2, 12:10, 11:7); Wang Liqin/Yan Sen (Kina) - Ma Lin/Qin Zhijian (Kina) 4:1 (10:12, 11:3, 11:9, 11:4, 11:9). HOUSTON - Amerikanac hrvatskih korijena Rudy Tomjanovich u subotu je dao neopozivu ostavku na mjesto trenera NBA momčadi Houston Rocketsa. Nakon 12 godina na klupi Roksetsa Tomjanovich je otišao zbog bolesti jer se bori sa rakom prostate. Čovjek koji je vodio Houston do naslova prvaka 1994 i 1995 složio se sa vlasnikom kluba Carrollom Dawsonom da ostane u vodstvu Rocketsa, no još se ne zna na kojoj poziciji. (Hina) rš