NBA: MAVSI NEPOGREŠIVI S LINIJE SLOBODNIH BACANJA

SAN ANTONIO, 20. svibnja (Hina) - Da se upornost isplati još jednom su dokazali Dallas Mavericksi koji su u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige kao gosti svladali San Antonio Spurse sa 113-110.
SAN ANTONIO, 20. svibnja (Hina) - Da se upornost isplati još jednom su dokazali Dallas Mavericksi koji su u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige kao gosti svladali San Antonio Spurse sa 113-110.#L# Domaći Spursi vodili su gotovo čitavim tijekom dvoboja, u drugoj četvrtini stigli su i do prednosti od 18 koševa, a osam minuta prije kraja bilo je visokih plus 14 (101-87). No, Mavericksi se niti tada nisu predavali, postupno su stizali zaostatak i 14 sekundi prije kraja Michael Finley ih je doveo u vodstvo 111-110. U sljedećem napadu Spursi su se okrenuli najkorisnijem (MVP) igraču lige, Timu Duncanu, ali njegov pokušaj preko ruku Dirka Nowitzkog i Raefa LaFrentza nije pogodio niti obruč. Nakon što je Nowitzki hladnokrvno ubacio oba slobodna bacanja za 110-113, lopta se tri sekunde prije kraja ponovno našla u Duncanovim rukama. Mavericksi su ga zaustavili prekršajem, a MVP je promašio oba pokušaja sa linije, odbijenu loptu prihvatio je Steve Nash i vrijeme je isteklo. Upravo su slobodna bacanja bila odlučujući faktor u ovoj utakmici. Mavericksi su ubacili čak 49 od svojih 50 pokušaja (jedini promašaj ubilježio je Eduardo Najera na samom startu utakmice), dok su Spursi gađali skromnih 31-48 sa linije. "Hvala Bogu za ta slobodna bacanja. Jedina smo momčad u ligi koja ima posebnog trenera za bacanja i ovoga puta to nam se isplatilo", izjavio je trener Dallasa Don Nelson. Goste je do pobjede predvodio Nijemac Dirk Nowitzki sa 38 koševa (slobodna bacanja 17-17) i 15 skokova, Michael Finley je ubacio 26 (bacanja 10-10), a Steve Nash 22 (bacanja 6-6). Tim Duncan bio je prvo ime Spursa sa 40 koševa, 15 skokova i 7 asistencija, ali još jednom je pokazao da nije čovjek za neizvjesne završnice. Tony Parker je dodao 18, a Bruce Bowen 13 za poražene. (Hina) zm