SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 9. travnja (Hina) - MADRID- Aktualni nogometni prvak Europe, madridski Real s 3-1 je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na svom stadionu svladao Manchester United. Madrižane je u vodstvo doveo Figo u 12. minuti, na 3-0 je s pogocima u 28. i 49. minuti povisio Raul, da bi na konačnih 3-1 smanjio Ruud van Nistelrooij u 52. minuti. Uzvrat je na rasporedu 23. travnja.AMSTERDAM - Nogometaši Ajaxa i Milana u prvoj su utakmici četvrtfinala Lige prvaka u Amsterdamu odigrali bez pogodaka. Naš Dario Šimić odigrao je svih 90 minuta za Milan.Uzvrat je 23. travnja u Milanu.TBILISI - Hrvatski nogometni trener Ivo Šušak, koji posljednje dvije godine radi kao trener najpopularnijeg gruzijskog kluba Dinama iz Tbilisija, novi je izbornik reprezentacije Gruzije. Prema riječima predsjednika Gruzijskog nogometnog saveza Meraba Dzhordanije Šušak će voditi reprezentaciju Gruzije na sljedeće dvije kvalifikacijske utakmice za EURO 2004., 30. travnja protiv Rusije, te 10. lipnja protiv Irske. U slučaju dobrih rezultata, Šušak bi mogao ostati na čelu gruzijske vrste. Dosadašnji izbornik Aleksander Čivadze dobio je otkaz nakon što je u prve tri kvalifikacijske utakmice osvojio tek jedan bod. "Iako ne mogu
ZAGREB, 9. travnja (Hina) - MADRID- Aktualni nogometni prvak Europe, madridski Real s 3-1 je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na svom stadionu svladao Manchester United. Madrižane je u vodstvo doveo Figo u 12. minuti, na 3-0 je s pogocima u 28. i 49. minuti povisio Raul, da bi na konačnih 3-1 smanjio Ruud van Nistelrooij u 52. minuti. Uzvrat je na rasporedu 23. travnja. AMSTERDAM - Nogometaši Ajaxa i Milana u prvoj su utakmici četvrtfinala Lige prvaka u Amsterdamu odigrali bez pogodaka. Naš Dario Šimić odigrao je svih 90 minuta za Milan.Uzvrat je 23. travnja u Milanu. TBILISI - Hrvatski nogometni trener Ivo Šušak, koji posljednje dvije godine radi kao trener najpopularnijeg gruzijskog kluba Dinama iz Tbilisija, novi je izbornik reprezentacije Gruzije. Prema riječima predsjednika Gruzijskog nogometnog saveza Meraba Dzhordanije Šušak će voditi reprezentaciju Gruzije na sljedeće dvije kvalifikacijske utakmice za EURO 2004., 30. travnja protiv Rusije, te 10. lipnja protiv Irske. U slučaju dobrih rezultata, Šušak bi mogao ostati na čelu gruzijske vrste. Dosadašnji izbornik Aleksander Čivadze dobio je otkaz nakon što je u prve tri kvalifikacijske utakmice osvojio tek jedan bod. "Iako ne mogu raditi dvije stvari odjednom, ipak sam prihvatio poziv gruzijskog saveza, te ću pokušati pomoći reprezentaciji", izjavio je Šušak. LOS ANGELES - Los Angeles Lakersi nisu u doličnoj formi ove sezone, ali su ipak prejaki za dotadašnje lidere lige Dallas Maverickse koje su pobijedili i 25. put zaredom. Svakako je veliko iznenađenje da su trostruki prvaci slavili, a udarni dvojac superstarova Shaquille O'Neal i Kobe Bryant postigli su svaki po samo 14 koševa. No, zato su odlučili pričuva Devean George (21) sa 11 koševa u zadnjoj četvrtini, dok je veteran Robert Horry dodao 17, a Rick Fox i Derek Fisher po 16 poena. Upravo je nevjerovatan podatak da Lakersi protiv Dallasa imaju čak 44 pobjede i samo pet poraza, a ovaj novi poraz oduzeo je Mavsima prvo mjesto u ligi. Dallas i San Antonio imaju identičnih 57:20, s tim da Spursi imaju bolji međusobni omjer. Raef LaFrentz i Dirk Nowitzki postigli su po 26 poena za Dallas, koji su zadnji puta slavili kod Lakersa daleke 1990. "Odlično smo držali Shaqa i Kobea, ali smo imali nesreću da su svi ostali odigrali utakmice sezone. Plastili smo cijenu što smo ih ostavljali same", kazao je Nowitzki, koji je sa suigračima držao "egal" do zadnje četvrtine, kada su se Lakersi serijom 15:6 odvojili za pobjedu. CHARLESTON - Suparnica naše Ive Majoli u 2. kolu 1.3 milijuna dolara vrijednog WTA turnira tenisačica u američkom Charlestonu bit će Ruskinja Jelena Dementieva koja je svladala Uzbekistanku Irodu Tuljaganovu sa 6:2, 6:2. Rezultati dvoboja 1. kola sa 1.3 milijuna dolara vrijednog WTA turnira u Charlestonu: Meghann Shaughnessy (USA-11) - Milagros Sequera (VEN) 6:2,6:4 Anna Pistolesi (IZR-12) - Els Callens (BEL) 6:3,6:1 Jelena Dementijeva (RUS-13) - Iroda Tuljaganova (UZB) 6:2,6:2 Nathalie Dechy (FRA-14) - Anca Barna (NJEM) 6:2,7:5 Clarisa Fernandez (ARG-16) - Marissa Irvin (USA) 4:6,6:3,6:3 Virginia Ruano Pascual (ŠPA) - Alexandra Stevenson (USA-17) 6:4,6:3 IVA MAJOLI (CRO) - Lindsay Lee-Waters (USA) 6:2,7:5 Jill Craybas (USA) - Lina Krasnoruckaja (RUS) 6:2,7:6(6) Poala Suarez (ARG) - Barbara Schett (AUT) 6:1,6:2 Mary Pierce (FRA) - Nicole Pratt (AUS) 6:3,6:3 Ashley Harkleroad (USA) - Emilie Loit (FRA) 6:3,2:4 predaja 2.kolo: Lindsay Davenport (USA-3) - Daja Bedanova (ČEŠ) 6:1,6:0 Vera Zvonarjeva (RUS) - Patty Schnyder (ŠVI-8) 6:2,4:6,6:4 TORINO - Talijanski nogometni savez (FIGC) otvorio je istragu protiv Torina i njegovih nogometaša koji su igrali vrlo grubo u gradskom derbiju peotiv Juventusa, navodi list La Stampa. Torino je utakmicu izgubio sa 2:0, a čak trojica nogometaša su isključena, a dvojica naknadno suspendirana - sve zbog oštrih nasrtaja na igrače Juventusa. La Stampa tvrdi da se skupina navijača Torina sastala sa nogometašima prije utakmice i otvoreno tražila da nogometaši budu grubi prema suparnicima. Torino je praktički već ispao iz lige, a i ono malo teoterskih šansi umanjuje suspenzija Cristiana Lucarellia, Luce Mezzana, Carlosa Marinellia, Diega De Ascentisa i Luce Buccia. AUXERRE - U ponovljenom dvoboju 8. kola nogometnog prvenstva Francuske Auxerre je svladao Sedan sa 3- 1. Dva pogotka za domaćine postigao je Benjani Mwaruwari u 32. i 85. minuti, a jednoga Djibril Cisse u 90., dok je strijelac za goste bio Pius Ndiefi u 61. minuti. Zanimljivo, i dvoboj ovih suparnika koji je poništen zbog kardinalnih sudačkih pogrešaka završen je pobjedom Auxerrea 3-1.Na ljstvici vodi Lyon sa 57 bodova, Auxerre je šesti sa 51, a Sedan 19. sa 30 bodova. BOLOGNA - U dvoboju 5. kola skupine F drugog kruga košarkaške Eurolige španjolska Tau Ceramica svladala je na gostovanju u Bologni domaći Virtus sa 110-85. TABLICA: 1. Benetton 4 4 0 + 47 8 2. Maccabi 4 3 1 + 47 7 3. Tau Ceramica 5 2 3 0 7 4. Virtus 5 0 5 - 94 5. NEW YORK - Rezultati susreta NBA lige: Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 108:99 Miami Heat - Toronto Raptors 89:83 Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 91:74 Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 91:100 New York Knicks - Atlanta Hawks 99:95 Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 111:108 Chicago Bulls - Indiana Pacers 115:103 (Bagarić nije bio u sastavu Bullsa) Houston Rockets - Portland Trail Blazers 66:81 Denver Nuggets - Phoenix Suns 78:98 Sacramento Kings - Seattle SuperSonics 107:85 Golden State Warriors - Utah Jazz 128:102 (Hina) rš