SKV: SPORT U 21 SAT

ZAGREB, 15. ožujka (Hina) - BIRMINGHAM - Hrvatska atletičarka Blanka Vlašić kvalificirala se u finale skoka uvis na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u engleskom Birminghamu. Vlašić je iz drugog pokušaja preskočila letvicu na kvalifikacijskoj visini od 1.95 metara, te će zajedno s još devet visašica kojima je to uspjelo nastupiti u nedjeljnom finalu koje počinje u 14.30 sati.LILLEHAMMER - Najboljim vremenom druge vožnje posljednjeg ovosezonskog veleslaloma za Svjetski kup u norveškom Lillehammeru Ivica Kostelić probio se sa 28. na 14. mjesto i zaslužio novih 18 bodova. Kostelić je za pobjednikom Austrijancem zaostao Hansom Knaussom 1.25 sekundi, drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnjak Benjamin Raich sa 54 stotinke zaostatka, dok je treći bio Švicarac Michael von Gruenigen sa 62 stotinke iza Knaussa. Mali "kristalni globus" u veleslalomu osvojio je švicarski veteran Michael von Gruenigen kojemu je nastup u Lillehammeru bio posljednji u karijeri. Von Gruenigen je uoči utrke u Lillehammeru imao 97 bodova prednosti u odnosu na Amerikanca Bodea Millera i za osvajanje "kristalnog globusa" dovoljno mu je bilo plasirati se među prvih 15 ili da Miller ne pobijedi. Miller nije pobijedio, dapače, bio je tek šesti, tako da je Von Gruenigen sigurno stigao do novoga trofeja.
ZAGREB, 15. ožujka (Hina) - BIRMINGHAM - Hrvatska atletičarka Blanka Vlašić kvalificirala se u finale skoka uvis na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u engleskom Birminghamu. Vlašić je iz drugog pokušaja preskočila letvicu na kvalifikacijskoj visini od 1.95 metara, te će zajedno s još devet visašica kojima je to uspjelo nastupiti u nedjeljnom finalu koje počinje u 14.30 sati. LILLEHAMMER - Najboljim vremenom druge vožnje posljednjeg ovosezonskog veleslaloma za Svjetski kup u norveškom Lillehammeru Ivica Kostelić probio se sa 28. na 14. mjesto i zaslužio novih 18 bodova. Kostelić je za pobjednikom Austrijancem zaostao Hansom Knaussom 1.25 sekundi, drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnjak Benjamin Raich sa 54 stotinke zaostatka, dok je treći bio Švicarac Michael von Gruenigen sa 62 stotinke iza Knaussa. Mali "kristalni globus" u veleslalomu osvojio je švicarski veteran Michael von Gruenigen kojemu je nastup u Lillehammeru bio posljednji u karijeri. Von Gruenigen je uoči utrke u Lillehammeru imao 97 bodova prednosti u odnosu na Amerikanca Bodea Millera i za osvajanje "kristalnog globusa" dovoljno mu je bilo plasirati se među prvih 15 ili da Miller ne pobijedi. Miller nije pobijedio, dapače, bio je tek šesti, tako da je Von Gruenigen sigurno stigao do novoga trofeja. Posljednja utrka skijaša za Svjetski kup bit će nedjeljni slalom u kojemu će naš Ivica Kostelić pokušati nadoknaditi zaostatak od 34 boda u odnosu na Finca Kallea Palandera i obraniti naslov najboljeg slalomaša u Svjetskom kupu. ZAGREB - Rezultati susreta 21. kola Prve HNL: DINAMO ZAGREB - ŠIBENIK 3:1 SLAVEN BELUPO KOPRIVNICA - RIJEKA 2:0 ZADAR - ZAGREB 2:1 CIBALIA VINKOVCI-KAMEN INGRAD VELIKA 1:1 POMORAC KOSTRENA - VARTEKS VARAŽDIN 1:0 Sutra igraju HAJDUK SPLIT - OSIJEK. LJESTVICA: 1. DINAMO ZAGREB 21 17 3 1 50 : 17 54 2. HAJDUK SPLIT 20 15 2 3 39 : 12 47 3. VARTEKS VARAŽDIN 21 14 0 7 37 : 20 42 4. CIBALIA VINKOVCI 21 9 5 7 28 : 27 32 5. KAMEN INGRAD VELIKA 21 7 9 5 23 : 21 30 6. SLAVEN BELUPO 21 9 2 10 24 : 25 29 7. ZAGREB 21 7 6 8 26 : 29 27 8. ZADAR 21 5 6 10 20 : 37 21 9. OSIJEK 20 5 5 10 20 : 37 20 10. RIJEKA 21 5 2 14 22 : 32 17 11. POMORAC KOSTRENA 21 3 7 11 25 : 40 16 12. ŠIBENIK 21 3 5 13 22 : 39 14 BIRMINGHAM - Američki atletičar Dwight Phillips osvojio je naslov svjetskog prvaka u skoku udalj na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Birminghamu. Phillips je do zlata došao skokom od 8.29 metara ispred srebrnog Španjolca Yaga Lamele (8.28) i Amerikanca Miguela Patea (8.21). STOCKHOLM - Švedska plivačica Emma Igelstrom oborila je nacionalnom prvenstvu u Stockholmu svjetski rekord na 100 prsno za mala plivališta. Šveđanka je dionicu preplivala za 1:05.29 minuta, čim je za devet stotinki poboljšala svoj stari svjetski rekord, postignut lani u Moskvi. BIRMINGHAM - Njemački atletičar Tim Lobinger osvojio je naslov svjetskog prvaka u skoku s motkom na dvorankom SP-u u Birminghamu. Lobinger je prskočio visinu od 5.90 metara, srebrto je uzeo njegov sunarodnjak Michael Stolle, a broncu Nizozemac Rens Blom - obojica sa preskočenih 5.75 metara. ZAGREB - Rezultati susreta 22. kola Goodyear lige košarkaša: UNION OLIMPIJA LJUBLJANA - SPLIT 81:71. LAHTI - Nakon jučerašnje pobjede Poljak Adam Malysz slavio je i na današnjem natjecanju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima na letaonici u finskom Lahtiju. Skokovima od 129.5 i 132 metra Poljak je bio uvjerljivo prvi ispred Finaca Mattia Hautamaekia (126,131) i Tamia Kiurua (128, 124). Dva natjecanja prije kraja Malysz ima veliku prednost od 118 bodova ispred Nijemca Hannawalda, koji je danas bio deseti. BIRMINGHAM - Amerikanka Michelle Collins osvojila je naslov svjetske dvoranske prvakinje na 200 metara u Birminghamu. Collins je trčala 22.18 sekundi, srebro je pripalo Francuskinji Muriel Hurtis (22.54), a bronca Ruskinji Anastasiji Kapačinskajoj (22.80). Naistoj dionici kod muškaraca slavio je Britanac Marlon Devonish sa 20.62 sekundi, ispred Kamerunca Josepha Batangdona (20.76) i Dominica Demerittea sa Bahama (20.92). Dvoranski prvak svijeta na 1500 metara postao je Francuz Driss Maazouzi, koji je dionicu trčao za 3:42.59 minuta. Srebro je osvojio Kenijac Bernard Lagat (3:42.62), a broncu Marokanac Abdelkader Hachlaf (3:42.71). Britanka Ashia Hansen obranila je naslov svjetske prvakinje u troskoku sa skokom od 15.01 metara. Kamerunka Francoise Mbango je srebrna, a Senegalka Kene Ndoye brončana. Etiopljanka Berhane Adere dvoranska je prvakinja svijeta na 3000 metara. Srebro je u ovopj diciplini pripalo Španjolki Marti Dominguez, a bronca još jednoj Etiopljanki Meseret Defar. Naslov dvoranskog prvaka obranio je Šveđanin Stefan Holm u skoku uvis sa preskočenih 2.35 metara. Srebro je pripalo Rusu Jaroslavu Rjibakovu (2.33 m), a bronca Bjelorusu Genadiju Morozu (2,30 m). (Hina) rš