SKV: SPORT U 12:30 SATI

ZAGREB, 4. ožujka (Hina) - NEW YORK - Hrvatski košarkaški reprezentativac Gordan Giriček nastavio je s odličnim igrama u dresu svog novog kluba, Orlanda. Bivši član zagrebačke Cibone VIP postigao je u dvoboju protiv Chicaga za 39 minuta 18 koševa, šut 6-11, slobodna bacanja 3-4, trice 3-5, uz 7 skokova i 3 asistencije. Više od Giričeka igrao je tek prvi strijelac lige Tracy McGrady koji je Bullsima za 43 minute ubacio 26 koševa, uz 13 asistencija i 9 skokova. Pat Garrity je dodao 21 koš. Bila je to utakmica u kojoj su Bullsi održavali priključak do treće dionice igre u kojoj je Magic serijom 20:6 razriješio pitanje pobjednika, ubilježivši pobjedu 104:89. Chicago, u čijim redovima Dalibor Bagarić ponovo nije bio u momčadi, predvodili su Jalen Rose (24 koša), te Donyell Marshall (15 koševa i 11 skokova)LINARES - U 9. kolu dvokružnog šahovskog supervelemajstorskog turnira 20. kategorije sve partije završene su podjelom boda. Vodeći Vladimir Kramnik nije uspio probiti obranu aktualnog svjetskog prvaka Ruslana Ponomarjova, a ni Viswanathan Anand nije uspio iskoristiti "jockera" Vallejo Ponsa. Remizirao je i Azerbajdžanac Eimour Radjabov s nekadašnjim svjetskim prvakom Gari Kasparovom. Zbog neparnog broja sudionika slobodan je bio Peter
ZAGREB, 4. ožujka (Hina) - NEW YORK - Hrvatski košarkaški reprezentativac Gordan Giriček nastavio je s odličnim igrama u dresu svog novog kluba, Orlanda. Bivši član zagrebačke Cibone VIP postigao je u dvoboju protiv Chicaga za 39 minuta 18 koševa, šut 6-11, slobodna bacanja 3-4, trice 3-5, uz 7 skokova i 3 asistencije. Više od Giričeka igrao je tek prvi strijelac lige Tracy McGrady koji je Bullsima za 43 minute ubacio 26 koševa, uz 13 asistencija i 9 skokova. Pat Garrity je dodao 21 koš. Bila je to utakmica u kojoj su Bullsi održavali priključak do treće dionice igre u kojoj je Magic serijom 20:6 razriješio pitanje pobjednika, ubilježivši pobjedu 104:89. Chicago, u čijim redovima Dalibor Bagarić ponovo nije bio u momčadi, predvodili su Jalen Rose (24 koša), te Donyell Marshall (15 koševa i 11 skokova) LINARES - U 9. kolu dvokružnog šahovskog supervelemajstorskog turnira 20. kategorije sve partije završene su podjelom boda. Vodeći Vladimir Kramnik nije uspio probiti obranu aktualnog svjetskog prvaka Ruslana Ponomarjova, a ni Viswanathan Anand nije uspio iskoristiti "jockera" Vallejo Ponsa. Remizirao je i Azerbajdžanac Eimour Radjabov s nekadašnjim svjetskim prvakom Gari Kasparovom. Zbog neparnog broja sudionika slobodan je bio Peter Leko. Poredak na vrhu poslije 9. kola: Kramnik 5 bodova, Leko 4,5(- ), Kasparov i Anand 4,5 , Radjabov i Ponomarjov 3, Vallejo Pons 2,5 boda. BIRMINGHAM - Po drugi put ove sezone Birmingham City je u gradskom derbiju pobijedio Aston Villu i tako povećao svoje izglede za ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa. Nakon trijumfa na svom travnjaku, City je porazio Aston Villu i na Villa Parku. Ovoga puta bilo je 2:0, a pogotke su postigli Stan Lazaridis (74) i Geoff Horsfield (77). "Ovo su možda i naši bodovi spasa. Bilo je izuzetno važno dohvatiti tri boda na nekom gostovanju. Oduševljen sam igrom svojih igrača. Da smo cijele sezone igrali tako borili bi se za neki od europskih kupova," kazao je menadžer Birminghama Steve Bruce. Osim što je primila dva pogotka, Villa je utakmicu okončala i bez dvojice igrača. Prvo je u 50. minuti Dion Dublin "pocrvenio" nakon što je udario Robbiea Savagea, a potom i Joey Gudjonsson u 80. minuti dobio drugi žuti karton. Zanimljivo, i Birmingham je okončao utakmicu s igračem manje. U 87. minuti teren je morao napustiti Nico Vaesen, međutim ne zbog crvenog kartona, već zbog ozljede koljena, a kako je strateg Citya već obavio tri izmjene nije mogao uvesti novog igrača. VANCOUVER - Predstavnici Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) posjetili su kanadsko skijaško središte Whistler. Skijalište se nalazi u blizini Vancouvera, koji je s austrijskim Salzburgom i korejskim Pjongangom jedan od kandidata za organizaciju Zimskih olimpijskih igara 2010. godine. Oduka o domaćinu igara bit će obznanjena 2. srpnja ove godine na zasjedanju MOO-a u Pragu. DELRAY BEACH - Rezultati susreta prvog kola ATP teniskog turnira što se za nagradni fond od 380.000 dolara igra u Delray Beachu na Floridi: Lee Hyng-Taik (Kor) - Andre Sa (Bra) 7-5, 6-2, Jean-Ren Lisnard (Fra) - Lars Burgsmuller (Njem) 6-2, 4-6, 6-2 SCOTTSDALE - Rezultati susreta prvog kola ATP teniskog turnira u Scottsdaleu: Cecil Mamiit (SAD) - Xavier Malisse (Bel/N.8) 7-6 (5), 7-6 (3), Taylor Dent (SAD) - Andrei Pavel (Rum) 6-3, 7-5, Thomas Enqvist (Šve) - Andre Agassi (SAD/N.2) 6-7 (6), 6-4, 6-1, Franco Squillari (Arg) - Davide Sanguinetti (Ita) 6-3, 6-3, David Sanchez (Špa) - Nicholas Massu (Čile) 3-6, 6-3, 6-4, James Blake (SAD) - Jay Gooding (Aus) 6-2, 6-2 (Hina) dl dl