NBA: SPURSI SLAVILI KOD LAKERSA

LOS ANGELES, 15. veljače (Hina) - San Antonio Spursi ušli su sinoć u povijest NBA lige kao prva momčad koja je uspjela dobiti sedam utakmica zaredom u gostima. Put do rekorda je bio najteži mogući, jer su sedmu pobjedu ostavrili na parketu trostrukih prvaka Lakersa (103:95).
LOS ANGELES, 15. veljače (Hina) - San Antonio Spursi ušli su sinoć u povijest NBA lige kao prva momčad koja je uspjela dobiti sedam utakmica zaredom u gostima. Put do rekorda je bio najteži mogući, jer su sedmu pobjedu ostavrili na parketu trostrukih prvaka Lakersa (103:95). #L# Junak pobjede bio je Tim Duncan sa 28 poena i 20 skokova, a Lakersima nije pomogao ni briljantni Kobe Bryant (44), koji je također postavio NBA rekord sa osam utakmica zaredom sa više od 35 koševa. Zapravo, Bryant je četvrti u povijesti lige kojemu je to uspjelo, poslije Wilta Chamberlaina, Elgina Baylora i Michaela Jordana. Dallas Mavericksi su svladali u gostima Memphis Grizzliese (110:103) u utakmici u kojoj trener Memphisa nije dao ni minute našem Gordanu Giričeku. Dirk Nowitzki (31), Michael Finley (29) i Steve Nash (16, 13 asista) tvorili su udarni trojac vodeće momčadi lige, dok je Španjolac Pau Gasol sa 25 poena predvodio Grizzliese. Indiana Pacersi su tek u produžetku svladala Atlanta Hawkse 98:97, zahvaljujući i sedam trica Reggiea Millera (26) - pobjedničku je ubacio deset sekundi prije kraja produžetka. Kukočevi Bucksi svladali su Detroit Pistonse (96:86), a naš košarkaš je za 26 minuta igre imao 8 koševa i tri dodavanja. Odlučio je ujednačeniji napad Bucksa na čelu sa Timom Thomasom (21), dok je Richard Hamilton sa 28 poena bio daleko najbolji kod gostiju. Milwaukee je od zadnjih 16 utakmica dobio 13. (Hina) rš