NBA - POBJEDA BOSTONA, PORAZ MEMPHISA

NEW YORK/ZAGREB, 6. veljače (Hina) - U sinoć odigranim susretima NBA lige nastupila su dvojica hrvatskih košarkaša, Gordan Giriček i Bruno Šundov.
NEW YORK/ZAGREB, 6. veljače (Hina) - U sinoć odigranim susretima NBA lige nastupila su dvojica hrvatskih košarkaša, Gordan Giriček i Bruno Šundov. #L# Bivši član zagrebačke Cibone VIP bio je najbolji igrač Memphisa u porazu protiv Utaha Jazza (84:105). Giriček je za 38 minuta ubacio 17 koševa, šut 6-13, uz 4 skoka i 3 asistencije, koš manje ubacio je Lorenzo Wright. Jazzer Karl Malone postigo je 31 koš, a John Stockton 11 asistencija, 8 skokova i koševa, 10 koševa. Boston je bez većih problema pobijedio Seattle (114:74), ubilježivši tako 27. pobjedu ove sezone. Bila je to ujedno 100. pobjeda trenera Jima O'Briena u karijeri. Najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Paul Pierce sa 26 koševa, dok je Tony Delk ubacio četiri manje. U redovima Sonicsa najefikasniji je bio Rashard Lewis (15). Bruno Šundov je u dresu Bostona proveo dvije minute i pritom postigao tri koša, šut 1-2, slobodna bacanja 1-1, uz jednu asistenciju. Najslabija momčad lige Cleveland priredila je iznenađenje pobijedivši Houston sa 105:102. U 50 odigranih utakmica bila je to tek deseta pobjeda Cavsa. Prvi strijelac domaćina bio je Ricky Davis (21), dok je Zidrunas Ilgauskas ubacio jedan koš manje. Goste je predvodio Maurice Taylor (30). (Hina) dl dl