NBA - TEŽAK PORAZ BUCKSA, 9 KOŠEVA KUKOČA

NEW YORK/ZAGREB, 29. siječnja (Hina) - Košarkaši Philadephia Sixersa zaustavili su pobjednički pohod Milwaukee Bucksa i tako ubilježili već četvtu uzastopnu pobjedu u gostima (108:81).
NEW YORK/ZAGREB, 29. siječnja (Hina) - Košarkaši Philadephia Sixersa zaustavili su pobjednički pohod Milwaukee Bucksa i tako ubilježili već četvtu uzastopnu pobjedu u gostima (108:81).#L# Bio je to tek drugi poraz Milwaukeea u posljednjih dest utakmica, te prva utakmica u kojoj su njihovi suparnici probili granicu od 100 koševa. Momčad u čijim redovima nastupa i hrvatski reprezentativac Toni Kukoč izgubila je utakmicu pod obručima. Sixersi su ubilježili 52 skoka, čak 19 više od svojih suparnika. "Posve smo ih nadskakali. Odlično smo kontrolirali reket i tu je bila naša prevaga," kazao je trener Sixersa, Larry Brown. Prvi strijelac gostiju bio je Keith Van Horn (24 koša i 6 skokova), dok su Brian Skinner (14 skokova) i Allen Iverson (7 skokova i 5 asistencija) dodali po 20 koševa. Ray Allen sa 18 i Tim Thomas sa 14 koševa predvodili su Buckes, dok je Kukoč bivšoj momčadi za 22 minute ubacio 9 koševa, šut 3-8 uz 5 skokova. Utah je priredila veliko iznenađenje pobijedivši u Sacramentu Kingse sa 102:92. Ovo pobjedom Jazz je prekinuo seriju od sedam poraza. Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Karl Malone, koji je bio iznimno motiviran jer je želio pokazati kako je nepravedno izostavljen s popisa sudionika All-Star susreta u Atlanti. "Poštar" je ubacio 29 koševa, uz 10 skokova i 6 asistencija. John Stockton je dodao 20 koševa i 9 asistencija, dok su Sacramento predvodili Predrag Stojaković (32) i Mike Bibby (18). Gosti su u prvoj četvrtini ostali bez trenera Jerrya Sloana, dok je u drugoj dionici igre teren morao napustiti i Chris Webber. Sloan je isključn zbog nasrtaja na suca, dok se član Kingsa ozlijedio. (Hina) dl dl