Knicksi poraženi usred New Yorka

NEW YORK, 22. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Dallas Mavericksi su ugostima porazili New York Knickse sa 123:94, a Teksašani su već napoluvremenu imali čak 39 koševa prednosti.
NEW YORK, 22. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Dallas Mavericksi su u gostima porazili New York Knickse sa 123:94, a Teksašani su već na poluvremenu imali čak 39 koševa prednosti.

Zbog te činjenice većinu su utakmice igrale pričuve, kod Dallasa je to najbolje iskoristio Josh Howard s rekordnih 26 poena i 16 skokova, dok je kod Knicksa konačno igrao i Hrvat Bruno Šundov i za 8 minuta ubacio 7 koševa, uključujući i jednu tricu, te imao po 2 skoka i oduzete lopte i asistenciju. Dvadesetčetverogodišnji Splićanin je zadnji puta igrao 23. studenoga protiv Atlante, a do ove utakmice nije dao ni jedan koš.

Miami Heat pobijedio je Boston Celticse (108:100) i bez Shaquillea O'Neala, koji je lakše ozlijedio list na desnoj nozi. Dwyane Wade (33, 11 asista) i Udonis Haslem (18, 17 skokova) pobrinuli su se da se izostanak gortostasnog centra ipak ne osjeti, a Miami je došao do devete uzastopne pobjede, povećavši vodstvo u Istočnoj konferenciji s omjerom od 20:7.

Još uvijek bez pridošlice Vincea Cartera, New Jersey Netsi uspjeli su u gostima svladati Charlotte Bobcatse 94:91 zahvaljujući učinku Richarda Jeffersona (26), koji je u zadnjoj četvrtini dao 17 poena.

Rezultati NBA lige: New York - Dallas 94:123 (Šundov za 8 minuta 7 poena, šut 3:8, trice 1:2, 2 skoka, asist); Charlotte - New Jersey 91:94 (Planinić na listi ozlijeđnih); Cleveland - Minnesota 107:97; Miami - Boston 108:100; Sacramento - Washington 104:93; LA Clippers - New Orleans 100:91 (Produžetak).