Super-G St.Moritz: Janica 16., pobjednica Nijemica Gerg

ST.MORITZ/ZAGREB, 21. prosinca 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica JanicaKostelić osvojila je 16. mjesto na trećem superveleslalomu sezone ušvicarskom St. Moritzu, čime je ostala treća u ukupnom poretkuSvjetskog kupa.
ST.MORITZ/ZAGREB, 21. prosinca 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica Janica Kostelić osvojila je 16. mjesto na trećem superveleslalomu sezone u švicarskom St. Moritzu, čime je ostala treća u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Janica je sa startnim brojem 23. stazu prošla za 1:16.17 minuta i za pobjednicom Nijemicom Hilde Gerg zaostala je 1.22 sekundi.

Drugo mjesto je osvojila Amerikanka Lindsey Kildow (+0.37 sekundi), a treće Nijemica Maria Riesch (+0.45).

Stazu u St.Moritzu Janica ne pamti po dobrome jer je u prosincu 1999. tamo doživjela najteži pad karijere i teško ozlijedila desno koljeno.

Janičina konkurentica u ukupnom poretku Svjetskog kupa Šveđanka Anja Paerson završila je superveleslalom kao 13., pa je ostala ispred najbolje hrvatske skijašice u ukupnom poretku. Sa novih 15 bodova Kostelić je povećala svoj zbir na 398 bodova, od čega ravno 100 u superveleslalomu, dok Paerson sada ima 413. Vodeća je ostala Finkinja Tanja Poutainen sa 441 bodom, iako danas nije nastupila u super-G utrci.

Sutra se u Sankt Moritzu vozi veleslalom za skijašice.